Монтана с първа победа в Суперлигата (снимки)

Волейболният отбор на Монтана записа първа победа за сезона в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха у дома над Черно море (Варна) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:16) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост" в Монтана.

Така монтанчани имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки в актива си във временното класиране. За тима на Черно море това бе втора поредна загуба и той остава на последното 12-о място в таблицата. В следващия 3-и кръг Монтана гостува на ЦСКА, докато варненци са домакини на новака Дея спорт (Бургас). Срещите са в петък (2 ноември).

Първият гейм на мача започна точка за точка. Едва в края му домакините от Монтана дръпнаха с три точки за 20:17. Въпреки, че Черно море се доближи на точкапри 23:22, Монтана го взе с 25:23. Във втората част Монтана контролираше напълно играта. Монтанчани поведоха с пет точки при 19:14, което бе достатъчно, за да спечелят частта спокойно с 25:22. Ситуацията не се промени и в третия гейм, в който Монтана бяха още по-убедителни - 25:16 и 3:0.

Най-полезни за Монтана бяха капитанът Мартин Пенев (1 блок, 60% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) и Иван Латунов (3 блока и 88% ефективност в атака) с по 10 точки за победата. За гостите от Черно море Стефан Иванов бе най-резултатен с 16 точки

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)
МОНТАНА: Иван Латунов 10, Виталий Бондар 9, Анти Пойкела 6, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 9, Мартин Пенев-10 - Кристиян Петров-либеро
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ЧЕРНО МОРЕ: Георги Ботев, Стефан Иванов 16, Калоян Балабанов 10, Димитър Василев 7, Николай Колев 6, Траян Иванов 2 - Борис Димов-либеро (Николай Маринов 1).
Старши треньор: ДИМИТЪР ПАНГАРОВ.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Монтана)