Поморие на Радо Боянов шокира ЦСКА 1948 в центъра на София

Приятната изненада във Втора професионална лига през настоящия сезон - Поморие, шокира ЦСКА 1948 в центъра на София. В първи двубой от XII кръг на втория ешелон момчетата на Радослав Боянов спечелиха с 2:1 гостуването си на един от претендентите за промоция в елита.

Борис Тютюков откри за гостите в началото на втората част, но десетина минути преди края Андон Гущеров възстанови равенството и върна надеждите на съотборниците си за евентуална победа. В 86-ата минута обаче Теодор Стефанов попари домакините, след като се разписа след бърза контраатака.

С изненадващия успех в столицата Поморие събра 20 точки в актива си и се изравни на третата позиция с днешния си съперник. Със същия брой точки е и тимът на Арда (Кърджали), който в неделя приема лидера Царско село в дербито на кръга.

Първата по-сериозна възможност в срещата се откри пред домакините в 11-ата минута. След центриране от фаул в 11-ата минута Тони Стоичков пропусна да се разпише след удар от близко разстояние. Шест минути по-късно Диян Димов стреля от границата на наказателното поле, но Мартин Теменлиев се намеси добре и изчисти в ъглов удар.  В 38-ата минута нов далечен изстрел, този път на Костадин Слаев, принуди Теменлиев да проявява рефлекс.

Второто полувреме започна отлично за гостите от Поморие, които откриха резултата след само четири минути игра. Борис Тютюков се възползва от грешка в отбраната на “червените” и успя да открие резултата. Малко след попадението играчите на ЦСКА 1948 претендираха за дузпа, но главният съдия Иван Иванов не уважи претенциите им. Точно след час игра домакините пропиляха отлична възможност да възстановяват равенството. Голмайсторът Андон Гущеров изведе Томислав Павлов сам срещу вратаря, но той, вместо да стреля, реши да подава и пасът бе пресечен. Три минути по-късно пък Светослав Диков нацели гредата. Все пак столичани успяха да изравнят резултата в 79-ата минута, когато след центриране отляво голмайсторът Андон Гущеров се разписа.

Противно на очакванията и възможностите пред играчите в червено в последния четвърт час игра, момчетата на Радослав Боянов стигнаха до втори, победен гол в 86-ата минута. Точен бе Теодор Стефанов, който се разписа след бърза контраатака.