НБА

Победи за Бостън, Портланд и Детройт

26 октомври 2018 | 10:31
Решителна тройка на Маркъс Морис 28.7 секунди преди края осигури трудния успех на Бостън със 101:95 срещу домакина Оклахома Сити в мач от редовния сезон в НБА. Изстрелът на Морис оформи серията от 16:1 точки в полза на Селтикс в последните 4.14 минути на двубоя.

Джейсън Тейтъм беше най-резултатен за победителите с 24 точки, докато съотборникът му Морис добави още 21 точки и 10 борби. Ал Хорфърд добави още 19 точки.

Пол Джордж беше най-резултатен за Тъндър с 22 точки.
Портланд победи със 128:114 като гост състава на Орландо. Деймиън Лилард реализира рекордните за сезона 41 точки, включително и 19 в третия период. Си Джей Маккълъм добави още 22 точки за Трейл Блейзърс.

Никола Вучевич вкара 24 точки и овладя 11 борби за Меджик.
Андре Дръмънд се отличи с 26 точки при успеха за Детройт със 110:103 у дома над Кливланд. Блейк Грифин добави още 26 точки и 10 овладени топки под кошовете.

Кайл Корвър беше най-резултатен за Кавалиърс с 21 точки.

26 октомври 2018 | 21:36

Както вече писах Торонто е генерално по-класен отбор от Бостън и като отборна химия, и като индивидуални умения. Пейките са на едно ниво, а в защита Бостън има по-малко предимство пред Торонто, отколкото е предимството на Торонто пред Бостън в атака. Обаче въпреки трудностите на Хейуърд и Ървинг с навлизането в ротъм, защитата им си остава на отлично ниво, най-добрата до момента в лигата. В плейофите очаквам да са в оптималното си състояние, ако загубят от Торонто то би било просто защото генерално Раптърс са по-класният отбор и имат най-добрият играч на Изток, който очевадно им променя манталитета. Рейтинг: 1 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

да,ама не
(Гост)
28 октомври 2018 | 11:09

Торното имат Куай,но дотам.Бостън са ОТБОР.Само те могат да се опънат на ГСУ,заради защитата най вече. Рейтинг: 1 0

OldSergeant
фен на: ---
5
отговор
26 октомври 2018 | 13:20

Ръс изигра най-безобразния си мач от много много време насам. Притеснителното не е в това, че игра слабо - тревожно е че се хвърля вв някакви необмислени атаки с цел да навакса, с което се н*сира тотално. Загубихме си спечелен мач. За Бостън мога да кажа, че критиките са напълно ненужни. Видимо Брад Стивънс иска да вкара и Хейуърд и Кайти в игрови ритъм от което логично играта им страда - все пак се връщат след тежки контузии. За мен все още са си твърд претендент на Изток. Торонто обаче, там сметките може да се объркат. Ленърд играе изродски! Интелигентен играч, без реално слабо място. Може да се впише в абсолютно всеки отбор. Реши ли да остане в Торонто, може би Раптърс най-накрая ще ги огрее. Рейтинг: 6 0

Жоро К.
(Гост)
4
отговор
26 октомври 2018 | 12:59

Леко скърца машината на Celtics. Мачът си вървеше на загуба, ако не беше избухването на Ал Хорфърд, три атаки, три тройки, като двете си бяха през човек в рамките на минута, направо ги отчая. Въпреки това от началото на срещите Браун изобщо не е в час, трета година играе и трябва да много в час, а той някак се мъчи и не се вписва в състава засега. Кайри явно му трябва още време, както и на Хейуърд, защото като казах, че в момента не пазят защита и това веднага си проличава. Морис се нагърби в последните минути и изкара мача, същото стори и Ръсел, но в обратен полюс. Явно както много хора се изразяват хайпа им дойде в повече, на мен също, защото си мислих, че ще мачкат, а единствено срещу 76 им вървеше играта. Рейтинг: 3 0

43434343434343434343434
(Гост)
3
отговор
26 октомври 2018 | 11:36

Мачът беше изгубен от егоистичната и този път безобразна игра на Ръсел, най-вече в последната част. Колко пъти прибърза със стрелбата, а тя се оказваше и къса ? Треньорът няма контрол над него за съжаление. Поне след мача си призна, че той е виновен, наведе глава този път. Ръсел трябва да се научи да затваря такива мачове. Поема твърде голям риск без да има причина да го прави. Просто трябва да прави това, което може, без да се опитва да прави повече от необходимото. Окс загубиха спечелен мач, не толкова Бостън бяха впечатляващи, макар че направиха силна трета част. Бостън не трябва да витае в облаците, а да бачка и да стикова отбора. Браун бих го бенчил на минутата с това му представяне. От началото на сезона единствения, който не спира да ме изумява е Тейтъм. Рейтинг: 5 0

26 октомври 2018 | 10:49

Най-накрая Селтикс да играят нещо смислено в нападение. Пак петима бяха 0% от тройката, но пък Морис и Хорфърд компенсираха за тях. Хейуърд като че ли трябва да му дадът малко почивка, пак му беше доста слаба стрелбата. В последната четвърт пък дадоха някакъв измислен чадър на Грант срещу Ървинг, като ясно се виждаше, че топката е минала най-високата си точка и пада. Кайри и Браун да вземат пак да рупат месо, че май само на зеленчуци не им върви. Джорд добре, че се скъса да пропуска от тройката иначе отива на загуба. Как да е, обръщане на 16 точки пасив бива. Рейтинг: 1 1

Розата, която отказва да увехне 01 ноември 2018
“Вярвайте в себе си, дори когато те не го правят”. Това послание отправи Дерик Роуз в профила си в социалната мрeжа Facebook, след като вкара рекордните за кариерата си в НБА 50 точки. Най-младият MVP в ...
Уили Ернангомес: В Испания не само се работи ... 20 август 2017
Баскетболистът на Ню Йорк Никс Уили Ернангомес даде ексклузивно интервю за предаването "Код спорт" по ТВ+. Той играе на позицията център и е един от най-добрите испански национали. Кариерата му започва в Реал (Мадрид), ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.