Неостаряващият Георги Илиев поведе Черно море към успеха срещу Дунав (видео)

Отборът на Черно море победи Дунав с 3:2 на стадион "Тича" в среща от 13-ия кръг на Първа лига. Неостаряващият Георги Илиев вкара два гола за ценния успех на "моряците" и бе с основен принос за днешната победа.

Гостите от Русе поведоха още във втората минута след нелеп автогол на Илиас Хасани. Футболистите на Илиан Илиев изравниха в 9-ата минута чрез капитана Георги Илиев. В 32-ата минута Мирослав Енчев изведе "моряците" напред в резултата, възползвайки се от колективна грешка в защитата на госите. Исмаил Иса изравни резултата в 78-ата минута след много добър пас на Ахмед Ахмедов. Само три минути по-късно Георги Илиев изпълни по блестящ начин пряк-свободен удар, който попадна в точно в горния десен ъгъл на вратата зад Филипов.

Двубоят започна много силно за русенци, които поведоха в резултата още във 2-ата минута на срещата. Илиас Хасани си вкара ефектен автогол след остро центриране от левия фланг. Бранителят опита да изчисти топката, но вместо това я прати неспасяемо във вратата на Макенджиев.

Отговорът на Черно море не закъсня и 9-ата минута Георги Илиев изравни резултата. До попадението се стигна след изстрел на Мартин Минчев в гредата, при който топката достигна до Илиев и капитанът не пропусна да изравни на опразнена врата.
В 22-ата минута Илиас Хасани отклони топката към Васил Панайотов, а изстрелът от движение на полузащитника бе блокиран от защитник в "светлосиньо". Десет минути по-късно Мирослав Енчев изведе "моряците" напред в резултата.
Центрирана топка намери Мартин Минчев в наказателното поле, а футболистът на Черно море стреля от въздух към вратата на Дунав. Филип Димитров успя да блокира удара, но топката попадна на крака на Мирослав Енчев, който отблизо реализира. В 42-ата минута Мартин Минчев стреля опасно към вратата на Димитров, но изстрелът му прелетя над напречната греда. Това бе и последното положение преди края на първата част.

В 46-ата минута Мартин Минчев бе изведен зад защитата на русенци, но предпочете да заложи на силен удар, вместо да насочи топката в опразнената вратата на Филип Димитров, който не бе заел добра позиция. В 60-ата минута влезлият в игра Александър Александров нацели гредата след страхотно изпълнение на пряк-свободен удар. В 70-ата минута сантиметри разделиха Васил Панайотов от гол във вратата на Дунав. Полузащитникът стреля силно от границата на наказателното поле, а ударът му срещна напречната греда. Минута по-късно удар на Ндиайе излезе в аут.
Така се стигна до 78-ата минута, в която Дунав изравни. Ндиайе центрира в наказателното поле, а Илиас Хасани се подхлъзна при опита си да изчисти топката. Тя достигна до Ахмед Ахмедов, който пусна добър пас към Исмаил Иса, а нападателят преодоля Благодай Макенджиев с изстрел в горния десен ъгъл.
Радостта на русенци не продължи дълго, защото Георги Илиев изведе отново "моряците" напред в резултата след страхотно изпълнение на пряк-свободен удар. Така "моряците" се поздравиха с ценен успех като домакин и се наместиха в първата шестица преди изиграването на всички срещи от кръга.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 3:2
0:1 Хасани (2 аг)
1:1 Г. Илиев (9)
2:1 Енчев (32)