Динамо Киев изтръгна успех с 10 души

Украинският гранд Динамо Киев изтръгна победа с 2:1 като гост на френския Рен в дербито на група К на Лига Европа. Гостите от Украйна стигнаха до успеха с късен гол на Виталий Буялский в 89-ата минута, като само четири преди това бяха останали с човек по-малко.

Владимир Шепелев получи втори жълт картон в 85-ата и остави своите в числено малцинство. Динамо откри резултата в 21-ата минута с попадение на Томаш Кеджиора, а в 40-ата Клеман Грение изравни. Резултатът е изненадващ на фона на проблемите на украинците, които останаха без лидера си Виктор Циганков преди мача, а в лазарета остана също Артьом Беседин.

В другия мач от групата Яблонец и Астана завършиха 1:1. Лидер в групата е Астана с 5 точки, колкото има и Динамо Киев. Трети върви Рен с 3, а Яблонец е последен с 2.