Безмилостен Виляреал записа първи успех в Лига Европа (видео)

Отборът на Виляреал постигна първа в Лига Европа през този сезон, след като разгроми с 5:0 гостуващия Рапид (Виена). Головете отбелязаха Пабло Форналс (26’), Карл Токо Екамби (30’), Матео Барак (45’ автогол), Раба (63’) и Херард Морено (85’). Домакините завършиха мача с десет човека след червен картон на Хауме Коста в 79-ата минута.

“Жълтата подводница” демонстрира превъзходството си през по-голямата част от двубоя. Още на почивката тимът водеше с три гола преднина. Начало на голеадата за испанците даде Форналс в 26-ата минута, а само четири по-късно Екамби със силен шут от границата на наказателното поле удвои аванса на домакините. В 34-ата минута Барак имаше нещастието да си отбележи автогол. В 63-ата Раба завърши с гол добра комбинация в атака за Виляреал. В 79-ата минута Хауме Коста от тима на домакините получи втори жълт и съответно червен картон за симулация. Шест по-късно Морено оформи крайното 5:0, след като преодоля излезлия вратар на гостите.

С първата си победа Виляреал излезе начело на група G с актив от 5 точки, колкото има и Рейнджърс. Рапид е на трета позиция с 3 пункта, а последен е Спартак (Москва) с 2.