Зенит с обрат срещу Бордо (видео)

Отборът на Зенит победи с 2:1 Бордо в среща от Група С на Лига Европа. Руския тим достигна до пълен обрат, след като изоставаше с 0:1 от 26-ата минута след гол на Джими Бриан. Артьом Дзюба блесна за своя тим с гол и асистенция. Руският национал реализира с глава в 40-ата минута, а също така се отчете с асистенция за попадението на Далер Кузяев в 85-ата. Преди това, в 53-ата минута, Дзюба пропусна 11-метров наказателен удар.
Отборът на Бордо първи погледна противниковата врата и изстрел на Джими Бриан излезе в аут. Отново Бриан в 15-ата минута пробва да застраши вратата на Андрей Луньов, но ударът му не бе достатъчно точен. Първата по-сериозна ситуация дойде в 20-ата минута, когато Далер Кузяев засече центриране на Елмир Набиулин отляво. Изстрелът на полузащитника попадна право в ръцете на Беноа Костил. В 26-ата минута френският тим поведе след гол с глава на Джими Бриан. Нападателят засече центриране на Ян Карамо, справяйки се с опеката на двама защитници.
Четири минути преди края на първото полувреме отборът на Зенит успя да изравни чрез Артьом Дзюба. Атака, започнала от централните защитници на домакините, премина през Елмир Набиулин, който качи топката на главата на Дзюба, а за руския нападател бе лесна задача да насочи изстрела си в горния десен ъгъл на вратата на Бордо. През втората част положения и пред двете врати не липсваха, а на няколко пъти изстрели на Дзюба бяха блокирани от стража на гостите. В 53-ата минута Артьом Дзюба пропусна дузпа след слабо изпълнение на 11-метров наказателен удар.
Домакините все пак изчакаха своя момент и в 85-ата минута голмайсторът Артьом Дзюба пусна добър извеждащ пас към Далер Кузяев, който със силния си ляв крак не остави шансове на Костил. Така Зенит постигна ценен успех като домакин на Бордо.