Андерлехт пропиля аванс от два гола срещу Фенербахче (видео)

Отборът на Андерлехт завърши наравно 2:2 с Фенербахче в среща от Група D на турнира Лига Европа. Главен съдия на срещата бе българският елитен рефер Георги Кабаков. Домакините от Белгия трябва да съжаляват, след като пропиляха аванс от два гола и допуснаха изравняване в рамките на четири минути. Закария Бакали даде аванс на своя тим в 35-ата минута, а в 50-ата отново той покачи. Голове на Майкъл Фрей в 53-ата минута и Хасан Али Калдаръм в 57-ата обаче осигуриха точката за Фенербахче в днешната визита.
Гостите от Турция бяха близо до откриването на резултата в 20-ата минута, когато пред Слимани се откри добър шанс да обстрелва вратата от границата на наказателното поле. Изстрелът на алжиреца обаче премина покрай вратата. В 29-ата минута удар на Требел от състава на домакините премина покрай левия страничен стълб на вратата на Фенербахче. В 34-ата минута Тома Дидилон трябваше да се намесва след силен изстрел на Ясин Бензия, който попадна право в ръцете на стража.
В 35-ата минута домакините поведоха, след като Закария Бакали бе оставен непокрит в наказателното поле. Нападателят на Андерлехт отигра с едно докосване, пращайки топката във вратата на Харун Текин. В самия край на полувремето домакините бяха близо до втори гол, но изстрел на Свен Кумс срещна гредата. Белгийският тим започна силно втората част и само пет минути след подновяването на мача Закария Бакали вкара втория си гол в срещата с ювелиран фалцов удар, който намели далечния ъгъл на вратата зад Текин.
В 53-ата минута Майкъл Фрей намали. Нападателят получи истински подарък от халф на домакините, който върна топка към защитата от средата на терена, но кълбото попадна във Фрей, който навлезе в наказателното поле и добър изстрел намали изоставането на Фенербахче. Четири минути по-късно Хасан Али Калдъръм навърза трима защитници като на шега и със силен изстрел с левия крак изравни. До края на срещата и двата отбора не успяха да отбележат гол в противниковата врата и поделиха точките.