Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Лофтъс-Чийк с хеттрик при лесен успех на Челси (видео)

Челси нямаше никакви проблеми да запише трета поредна победа в група L на Лига Европа, въпреки че Маурицио Сари направи осем промени в отбора от двубоя срещу Манчестър Юнайтед. Лондончани спечелиха с 3:1 домакинството си на БАТЕ Борисов и са едноличен лидер в групата с пълен актив от точки. Младият английски халф Рубен Лофтъс-Чийк реализира хеттрик и показа, че може да претендира за място в тима. Той вкара два гола още до осмата минута, а третото му попадение бе в 53-ата минута. Алексей Риос върна едно попадение към края, но гостите не оказаха сериозна съпротива на Челси.

Лофтъс-Чийк откри резултата още във втората минута след пробив и подаване на Дзапакоста, който го намери в наказателното поле. Това бе първи гол за англичанина за лондончани от април 2016 г. “Сините” започнаха на висока скорост и натиснаха съперника още от самото начало. Вилиан пропусна да удвои аванса на домакините, но в осмата минута Лофтъс-Чийк отбеляза второ попадение.

Въпреки този развой Челси продължи да напада, макар и малко по-спокойно. Ковачич пропусна две възможности, но завърши първото полувреме с 54 точни подавания и нито едно сгрешено. Отборът на Сари не успя да отбележи нов гол до почивката, но в 54-ата минута Лофтъс-Чийк реализира хеттрик. 22-годишният халф отправи хубав удар, но и вратарят на гостите можеше да се намеси по-добре. Той стана първият играч на Челси с хеттрик в Европа от 2006 г., когато това направи Дидие Дрогба срещу Левски.

Оливие Жиру се размина с първия си гол за сезона в 72-ата минута, когато отправи добър удар, но Шребицки спаси. Французинът нямаше късмет и в началото, когато Лофтъс-Чийк отбеляза втория си гол, като изпревари именно Жиру за топката.

В двата отбора бяха направени доста смени и това наруши ритъма. БАТЕ Борисов стигна до почетен гол в 79-ата минута, когато Алексей Риос бе оставен от защитата на домакините и се разписа след удар отблизо.

ЧЕЛСИ - БАТЕ БОРИСОВ 3:1
1:0 - Лофтъс-Чийк (2)
2:0 - Лофтъс-Чийк (8)
3:0 - Лофтъс-Чийк (53)
3:1 - Алексей Риос (78)