Арсенал няма спирачки - 11-та поредна победа (видео)

Арсенал продължи победната си серия, която вече достигна 11 поредни успеха. Лондончани спечелиха с 1:0 при гостуването на Спортинг в среща от група Е на Лига Европа. Те направиха това, въпреки че Унай Емери направи шест промени в състава. Единственото попадение в двубоя отбеляза Дани Уелбек в 77-ата минута. Тогава той се възползва от грешка на Себастиан Коатес и донесе трите точки на лондончани, които са лидер в групата с пълен актив от девет точки.

Двата отбора започнаха предпазливо и изчакваха грешка на съперника. Португалците оставяха съперника да разиграва, подаванията на англичаните бяха в собствената половина и около центъра. Опасностите пред двете врати бяха рядкост. Играчите на Арсенал имаха претенции за дузпа след нарушение на Коатес срещу Елнени, но съдията отсъди фаул на границата на наказателното поле. След половин час игра капитанът на домакините Нани отправи страхотен удар от далечна дистанция, но топката мина над вратата.

След почивката лондончани бяха по-активни и още в началото на втората част Обамеянг бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят опита да прехвърли стража, но Ренан Рибейро се намеси отлично. Лондончани подхождаха по-агресивно през второто полувреме и имаха предимство. Постепенно те започнаха все по-често да застрашават вратата на съперника. В 68-ата минута попадение на Уелбек бе отменено заради нарушение на английския национал.

В играта като цяло нямаше много ритъм и тя често бе накъсвана. В 77-ата минута обаче Арсенал успя да открие резултата. Основна заслуга за това имаше бившият бранител на Ливърпул Себастиан Коатес. Той не се справи с елементарна топка, като я пропусна. Това изведе Уелбек на отлична позиция, той напредна и прати топката в мрежата.

СПОРТИНГ - АРСЕНАЛ 0:1
0:1 - Уелбек (77)