Диего Симеоне: Единствено може да поздравим Борусия за представянето

Диего Симеоне: Единствено може да  поздравим Борусия за представянето

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне заяви, че отборът му е срещнал по-класен противник в лицето на Борусия Дортмунд, след като "дюшекчиите" отстъпиха с 0:4 при визитата си в Германия. За самия Симеоне това бе най-тежката загуба в историята като наставник на испанския тим.

"Резултатът ясно показва разликата между двата отбора. Трябва да поздравим нашия опонент, който предложи бърз и атакуващ футбол. Започнахме добре мача и не им дадохме много шансове през първото полувреме. След почивката започнахме по-силно, но вместо да изравним, допуснахме втори гол. Не успяхме да се върнем в мача и те ни вкараха трети и четвърти гол. Борусия се представи много ефективно и много динамично. Най-важното във футбола е да боравиш бързо с топката, а те правеха точно това. В момента Борусия играе страхотно и е удоволствие да гледаш мачовете им. Резултатът е категоричен и дори да приемем, че през първото полувреме играта бе равностойно. При 0:4 е трудно да кажеш някакви хубави неща, но в играта ни имаше и положителни моменти", каза Симеоне.