Янис отказа Фили със зверски “трипъл-дабъл” (видео)

Милуоки нанесе втора поредна и общо трета загуба на Филаделфия за сезона. Бъкс победиха Сиксърс със 123:108 след зверски “трипъл-дабъл” на гръцката си звезда Янис Адетокумбо, а дори силните изяви на Джоел Ембийд и Бен Симънс, който се завърна в игра, не бяха достатъчни за гостите.

Адетокумбо стигна до първия си “трипъл-дабъл” за сезон 2018/2019, като той бе повече от впечатляващ - 32 точки, 18 борби, 10 асистенции, 2 отнети топки и 3 чадъра. Гръцкото крило вкара 12/21 в стрелбата си за две точки и 8/9 от наказателната линия за 37 минути игра.

Крис Мидълтън с 25 точки и Брук Лопес с 21 също бяха на висота за четвъртата поредна победа на Бъкс, а Едик Бледсоу вкара 18 точки за домакините, които все още нямат загуба от началото на сезона. Черешката на тортата в представянето на Милуоки бе втората четвърт, в която те вкараха… 49 точки!

Джоел Ембийд с 30 точки, 19 борби и 6 асистенции бе №1 за Сиксърс, а появяването му на терена срещу Бъкс най-сетне даде на феновете шанс да го видят в игра в мачове в последователни дни. Бен Симънс стигна до “трипъл-дабъл” с 14 точки, 13 борби и 11 асистенции, а Джей Джей Редик реализира 19 точки за третата загуба на Филаделфия.