Лошата серия на ЛеБрон и Лейкърс приключи в Аризона (видео)

Серията от три последователни загуби на ЛеБрон Джеймс и Лос Анджелис Лейкърс най-сетне приключи. Това се случи при гостуването на Финикс, което калифорнийци спечелиха със 131:113, поздравявайки се с първа победа откакто суперзвездата е част от състава на легендарния клуб.

Фантастична втора четвърт, в която Лейкърс нанизаха 44 точки в противниковия кош, бе в основата на дебютния успех в ерата “Джеймс в Ел Ей”. Играчите на Люк Уолтън демонстрираха добро отборно взаимодействие и седмина от тях завършиха с двуцифрен точков актив, а освен това гостите направиха 34 асистенции и едва 8 грешки.

Ланс Стивънсън бе най-резултатен с 23 точки, 8 борби и 8 асистенции за само 25 минути като резерва, докато ДжаВейл МакГий вкара 20 точки. ЛеБрон игра 28 минути, за които стигна до “дабъл-дабъл” от 19 точки, 10 асистенции, 7 борби и 3 отнети топки. Краля стреля 6/11 за 2 точки, 1/5 от тройката и 4/4 от наказателната линия и остана на пейката през цялата четвърта част.

Кайл Кузма (19 точки), Джош Харт (15 точки), Кентавиъс Колдуел-Поуп (14 точки) и Лонзо Бол (12 точки, 7 борби и 6 асистенции) бяха другите стабилно изявили се играчи за Лейкърс. Тимът отново бе без наказаните Брандън Инграм и Ражон Рондо, а Майкъл Бийзли единствен не записа игрови минути.

Девин Букър вкара 23 точки за Финикс, докато избор №1 в Драфта тази година ДеАндре Ейтън завърши с 22 точки, 11 борби и 3 асистенции.

И двата тима имат по 1 победа и 3 загуби.