Бенедето подлуди "Бомбонера", Бока на крачка от финал за Копа Либертадорес

Аржентинският шампион Бока Хуниорс направи голяма крачка към своята основна цел да играе финал за Копа Либертадорес през тази година. Грандът от Буенос Айрес победи с 2:0 Палмейрас в първи полуфинал на най-престижния клубен турнир в Южна Америка. Един от любимците на феновете Дарио Бенедето взриви "Бомбонера", след като отбеляза и двата гола в бразилската врата. Централният нападател влезе резерва в 77-ата минута на мястото на Абила, но само пет минути по-късно даде аванс на "генуезците", а в 88-ата минута подлуди всички със страхотен гол.

Деветката на Бока, който в турнира играе с №18, отпразнува своето второ попадение с физиотерапевта на шампионите Серхио Броци, който дълги месеци работи с него, за да го върне на терена, след като скъса кръстни връзки преди 11 месеца и пропусна Мондиал 2018 в Русия.

30 Бока Хуниорс - Палмейрас 2:0

Наставникът на домакините Гийермо Скелото обяви преди срещата, че няма да стигне на Бока Хуниорс да играе добре. Специалистът заяви, че тимът му трябва да даде всичко от себе си, да не отстъпи и сантиметър на лидера в бразилската Серия "А", като играе агресивно и до последната капка кръв, ако иска да преследва своята мечта. Той сподели това и предвид факта, че Палмейрас вече победи Бока с 2:0 в груповата фаза насред "Бомбонера" през април, а след това срещата завърши 1:1 в Сао Пауло.

Освен това последните седмици момчетата на Луис Филипе Сколари демонстрират отлична форма, нещо което не може да се каже за Карло Тевес и компания, които бяха в серия от три поредни равенства.

Именно затова и звездата остана на пейката с Фернандо Гаго, а халфовата линия беше съставена от Пабло Перес, Нандес и Бариос, докато напред действаха Мауро Сарате, Кристиан Павон и Абила.

Атмосферата на "Бомбонера" отново бе невероятна, а феновете на домакините бяха решени на всичко, за да помогнат на Бока да спечели, след като вечният им съперник Ривър Плейт загуби с

0:1 на "Монументал

" от Гремио,

в първия полуфинал от турнира само 24 часа по-рано

.

Домакините имаха предимство в един много тактически двубой, в който липсваха головите удари. Парагвайският бранител на бразилците Густаво Гомес, който една година преговоря с Бока, но накрая беше преотстъпен от Милан на Палмейрас, както и Фелипе Мело бяха мощно освирквани през цялата среща. Бившият национал на Бразилия отново показа своя бурен гняв, като няколко пъти влезе в остър спор с Пабло Перес.

Двете защити изглеждаха непробиваеми, докато не влезе Бенедето. В 81-ата минута уругваецът Оласа изпълни страхотно пряк свободен удар, но бразилският вратар Увертон с фантастично спасяване изби в ъглов удар.

Другата резерва Вила центрира от корнера, а Бенедето с глава надскочи Мело и вкара своя първи гол в Копа Либертадорес. Буквално пред "Ла Досе", където феновете го боготворят и го чувстват един от тях, след като от дете е луд фен на Бока Хуниорс, татуира символа на клуба върху тялото си, а преди година отказа оферти от Милан и Рома, за да помогне на "жълто-сините" да спечелят мечтаната седма Копа Либертадорес, която би изравнила колоса със сънародниците им от Индепендиенте на върха в Южна Америка.

Пет минути по-късно Перес намери Бенедето, който с отличен финт се освободи от Луан на границата на наказателното поле, след което изстреля истински снаряд от 18 метра, спрял в долния десен ъгъл на Увертон - 2:0.

Това беше и крайният резултат в мача, като Бока тръгва за Бразилия със сериозно предимство, но в Сао Пауло ги чака много тежък реванш, тъй като бразилците неслучайно бяха основен фаворит за трофея със сънародниците си от Гремио. Това обяви след мача и Скелото, но преднината от два гола дава повече от реални шансове на аржентинците да стигнат до първи финал от 2012 година, въпреки че голямата мечта е да стигнат до първи триумф от 2007 година.

Реваншът е на първи ноември, като играчите на Сколари ще търсят класиране на пети финал в турнира, първи от 2000 година, когато отстъпиха именно на Бока Хуниорс. Именно тогава пък аржентинците започнаха своя триумфален период, печелейки четири пъти трофея от пет финала до 2007 година.

БОКА ХУНИОРС - ПАЛМЕЙРАС 2:0

1:0 Бенедето (82)

2:0 Бенедето (88)