Тухел: Винаги е трудно срещу италиански съперници

Треньорът на Пари Сен Жермен Томас Тухел не бе особено доволен от представянето на неговия тим при равенството 2:2 с Наполи в Шампионската лига. Той има доста забележки към своите играчи и заяви, че тимът му трябва да работи повече в тактическо отношение. Освен това германецът заяви, че никога не е лесно да се играе срещу италиански съперници.

"Смятам, че започнахме добре в първите 15 минути, но след това не знам защо всичко се обърка. Опитвахме да правим твърде сложни неща и губехме лесно топката. Играчите на Наполи са заедно вече доста години и са много добре подготвени тактически. Те имат много класа и са труден съперник. Те заслужено поведоха в резултата. След това ние променихме някои неща в играта ни и започнахме да действаме по-просто и по-бързо. Успяхме да изравним, но след това Наполи вкара малко случаен гол чрез Мертенс. Трудно бе да реагираме в тази ситуация, но успяхме. Не мога да разбера защо не можем да държим едно ниво в играта ни през целия мач. Трябва да работим в тактическо отношение. В първите 30 минути не играхме като отбор", смята Тухел.

След това реми ситуацията в групата е доста сложна, като Ливърпул, Наполи и ПСЖ са на точка разстояние един от друг.

"Това е само първото полувреме от мач, който ще продължи 180 минути. В момента резултатът е 2:2 и все още можем да победим. Вчера казах, че не сме фаворити срещу Наполи, а вие не ми повярвахте. Те играят заедно от доста години и имат страхотен треньор като Карло Анчелоти. Тези играчи наскоро победиха Ливърпул. Никога не е лесно да играеш срещу италиански отбори. Трябва да уважаваме стила на различните държави. Аз не мога да играя като италианските клубове или като Атлетико Мадрид. Не е случайност, че ПСЖ няма победа в последните си 5 мача срещу италиански съперници. Сега най-важното е да се класираме напред. Още от началото знаех, че групата ни е трудна. Не сме фаворити в нея и ще ни бъде доста трудно", каза още германецът.