Шампионска Лига

Анчелоти: Малко не ни стигна, за да победим

25 октомври 2018 | 01:27 - Обновена
Треньорът на Наполи Карло Анчелоти бе със смесени чувства след равенството 2:2 с Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Той остана много доволен от раздаването на своите футболисти, но съжалява, че те изпуснаха победата в края, след като на два пъти повеждаха в резултата.

"Малко не ни стигна, за да победим и съм доволен от представянето ни, но съм ядосан, че допуснахме гол в 93-ата минута. Ди Мария успя да прати топката в ъгъла на вратата в последната минута, това се случи. Така става, когато разполагаш с толкова много класа в състава си. Смятам, че втория мач ще бъде решаващ за класирането ни напред. Ще играем у дома, което ще бъде допълнителен бонус", смята Анчелоти.

Наполи стоеше по-добре в големи епизоди от мача и пропусна още няколко положения за гол, а Мертенс удари и греда.

"Имахме повече свободни пространства, но трябваше да бъдем по-точни в завършващата фаза. Бяхме доста разсеяни, особено в края на полувремето", допълни специалистът.

Юлиан Дракслержълт картон Юлиан Дракслер
86' Никола Максимович  Никола Максимовичжълт картон
Хосе Кайехон  Хосе Кайехонизлиза
Марко Рог  Марко Рогвлиза
84' Дрис Мертенс  Дрис Мертенсизлиза
Аркадиуш Милик  Аркадиуш Миликвлиза
Марко Вератиизлиза Марко Верати  83'
Муса Диабивлиза Муса Диаби
81' Хосе Кайехон  Хосе Кайехонжълт картон
77' Дрис Мертенс  Дрис Мертенсгол
Единсон Каваниизлиза Единсон Кавани  76'
Юлиан Дракслервлиза Юлиан Дракслер
Марио Руиавтогол Марио Руи  61'
53' Лоренцо Инсиние  Лоренцо Инсиниеизлиза
Пьотър Зелински  Пьотър Зелинскивлиза
Хуан Бернатизлиза Хуан Бернат  46'
Тило Кеерервлиза Тило Кеерер
33' Марио Руи  Марио Руижълт картон
29' Лоренцо Инсиние  Лоренцо Инсиниегол
9' Дрис Мертенс  Дрис Мертенсжълт картон