Късмет и съдията спасиха Галатасарай срещу Шалке (видео)

С голяма доза късмет и доста спорни отсъждания на съдията Галатасарай се добра до точка в домакинството си срещу Шалке. Срещата завърши 0:0, а в главно действащо лице се превърна вратарят на турския тим Фернандо Муслера.

В 13-ата минута стражът повали Коноплянка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена. До края на първото полувреме чисти голови положения липсваха, но малко преди почивката двата отбора пропуснаха по една добра възможност. Дебютантът в Шампионската лига Александър Нубел спря Дердийок, а след контраатака Муслера направи страхотно спасяване след удар на Коноплянка.

Уругвайският вратар направи две поредни великолепни спасявания през втората част. След това стражът повали Емболо, но съдията прецени, че нападателят е паднал прекалено лесно. Лошият късмет на Шалке продължи. След слаб удар на Емболо Муслера отклони топката в собствената си мрежа, но попадението бе отменено правилно поради засада.