Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Брюж и Монако записаха първи точки, но и на практика се простиха с групите (видео)

Отборите на Брюж и Монако завършиха нарвно 1:1 в мача помежду си от третия кръг на Групa “A” на Шампионската лига. По този начин двата тима записаха първи точки в надпреварата, но и на практика се простиха с голяма част от шансовете си за продължаване напред, тъй като лидерите в групата - Борусия (Дортмунд) и Атлетико Мадрид остават на пет точки и мач по-малко. Срещата бе дебют в евротурнирите за легендата на Франция Тиери Анри, който наскоро пое монегаските.

Попаденията паднаха още преди почивката. Муса Сила откри резултата за гостите от Франция в 32-ата минута. Тогава нападателят получи пас от Александър Головин и успя да прати топката покрай вратаря Карло Летика. Осем минути по-късно домакините изравниха. При едно центриране на Ханс Ванакен Уесли се извиси над защитата и с глава направи 1:1.

През втората част и двата тима имаха по няколко шанса да стигнат до успеха, но в крайна сметка не съумяха да използват положенията си. В края на мача белгийците могат да съжаляват, че не се добраха до победата, тъй като удар с глава мина на сантиметри покрай гредата.