Порто превзе Москва и е едноличен лидер в Група "D" (видео)

Тимът на Порто е едноличен лидер в класирането в Група “D” на Шампионската лига. “Драконите” надиграха с 3:1 Локомотив (Москва) в руската столица и събраха 7 точки - с 2 повече от втория Шалке 04. Трети е Галатасарай с 4 точки, а “железничарите” от Москва са на последното четвърто място с 0 точки.
Португалският гранд излезе напред в резултата в 26-ата минута с гол от дузпа на Муса Марега. Мачът обаче можеше да се развие по друг начин, ако още в 10-ата минута домакините от Локомотив бяха реализирали дузпата, която бе отсъдена в тяхна полза. Мануел Фернандеш обаче сгреши от бялата точка.

В 35-ата минута Ектор Ерера бе точен за 0:2 с глава, а в 38-ата Антон Миранчук върна надеждите на руснаците с удар от близко разстояние. Последното попадение в срещата бе дело на Хесус Корона, който нахлу в наказателното поле на домакините и със силен шут опъна мрежата зад Гилерме две минути след почвката.

В 76-ата минута Соломон Кварквелия от Локомотив полуи директен червен картон и “железничарите” довършиха мача с човек по-малко, което улесни още повече задачата на португалците.