Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Шампионска Лига

Порто превзе Москва и е едноличен лидер в Група "D" (видео)

25 октомври 2018 | 00:33 - Обновена
Тимът на Порто е едноличен лидер в класирането в Група “D” на Шампионската лига. “Драконите” надиграха с 3:1 Локомотив (Москва) в руската столица и събраха 7 точки - с 2 повече от втория Шалке 04. Трети е Галатасарай с 4 точки, а “железничарите” от Москва са на последното четвърто място с 0 точки.

Португалският гранд излезе напред в резултата в 26-ата минута с гол от дузпа на Муса Марега. Мачът обаче можеше да се развие по друг начин, ако още в 10-ата минута домакините от Локомотив бяха реализирали дузпата, която бе отсъдена в тяхна полза. Мануел Фернандеш обаче сгреши от бялата точка.

В 35-ата минута Ектор Ерера бе точен за 0:2 с глава, а в 38-ата Антон Миранчук върна надеждите на руснаците с удар от близко разстояние. Последното попадение в срещата бе дело на Хесус Корона, който нахлу в наказателното поле на домакините и със силен шут опъна мрежата зад Гилерме две минути след почвката.

В 76-ата минута Соломон Кварквелия от Локомотив полуи директен червен картон и “железничарите” довършиха мача с човек по-малко, което улесни още повече задачата на португалците.

Гилерме Гилерме1 Икер Касийяс1 Икер Касийяс
Владислав Игнатиев Владислав Игнатиев20 Максимилиано Перейра2 Максимилиано Перейра
Владислав Игнатиевжълт картон Владислав Игнатиев  84'
83' Оливер Торес  Оливер Торесизлиза
Рийхедли Базур  Рийхедли Базурвлиза
82' Ясин Брахими  Ясин Брахимиизлиза
Адриан Лопес  Адриан Лопесвлиза
Едеризлиза Едер  81'
Михаил Лисоввлиза Михаил Лисов
Соломон Кверквелиячервен картон Соломон Кверквелия  76'
69' Хесус Корона  Хесус Коронаизлиза
Andre Pereira  Andre Pereiraвлиза
Мануел Фернандешизлиза Мануел Фернандеш  66'
Рифат Жемалетдиноввлиза Рифат Жемалетдинов
59' Хесус Корона  Хесус Коронажълт картон
Дмитрий Бариновжълт картон Дмитрий Баринов  50'
47' Хесус Корона  Хесус Коронагол
Антон Миранчукгол Антон Миранчук  38'
35' Ектор Ерера  Ектор Ерерагол
28' Оливер Торес  Оливер Торесжълт картон
26' Муса Марега  Муса Марегадузпа