Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Борусия разпердушини Атлетико и вече е еднолично на върха в група "А" (видео)

Борусия (Дортмунд) продължава да впечатлява с представянето си от началото на сезона във всички турнири. Германският тим записа поредна страхотна победа на сметката си, след като надигра с категоричното 4:0 Атлетико (Мадрид) в сблъсъка между двата тима от група "А" на Шампионската лига. Това бе седми пореден успех на възпитаниците на Люсиен Фавър, който ги изведе еднолично начело в групата с пълен актив от 9 точки. Аксел Витсел откри резултата в 38-ата минута, Рафаел Герейро удвои в 73-ата, Джейдън Санчо вкара третия гол в 83-ата минута и отново Рафаел Герейро оформи разгромното 4:0 в 89-ата минута на двубоя.

Домакините заложиха на Марко Ройс на върха на атаката, а той бе подкрепян от Марио Гьотце, Кристиан Пулишич и Якоб Бруун Ларсен в атакуващ план.

Диего Симеоне бе избрал Антоан Гризман и Диего Коща в атака, а по крилата действаха Тома Льомар и Коке.

В началните минути Борусия повече задържаше топката, но реалните голови възможности пред двете врати липсваха. Едва в 21-ата минута Аксел Витсел стреля от далечна дистанция, но Ян Облак уверено  улови топката.

В 30-ата минута Кристиан Пулишич се освободи в пеналта и стреля, но над вратата. В ответната атака и Атлетико стигна до първата си опасност. Гризман овладя една дълга топка, напредна и шутира, но на сантиметри до гредата.

В 38-ата минута Борусия успя да открие резултата. Аксел Витсел реши да отправи удар по земя извън наказателното поле и след коварен рикошет кълбото излъга Ян Облак и се оплете в мрежата му за 1:0.

В 42-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си като при едно центриране от корнер Загаду надскочи прекия си пазач и отправи мощен изстрел с глава, но покрай вратата.

Втората част започна с шанс за гостите. В 50-ата минута Саул бе изпуснат при едно центриране от корнер, овладя на гърди и отправи опасен удар, който профуча до гредата. Две минути по-късно отново Саул бе близо до гола, като с красив диагонален изстрел прати топката в напречната греда.

И отново Саул продължи да тормози защитата на Борусия, като в 56-ата минута стреля опасно по земя, но Бюрки с добра намеса успя да спаси.

В 71-ата минута Анхел Корея опита да си изпроси дузпа, но падна твърде леко в наказателното поле и въобще не успя да впечатли съдията Антъни Тейлър.

В 73-ата минута Дортмунд удвои преднината си. Ашраф Хакими напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Герейро от движение засече топката във вратата за 2:0.

В 78-ата минута късметът отново обърна гръб на "Дюшекчиите". Корея излезе на стрелкова позиция и отправи хубав удар, който бе спасен от Роман Бюрки, а след това топката се отби и от гредата, но не пожела да влезе във вратата.

В 83-ата минута германците вкараха и трети гол. Те организираха страхотна контраатака, Хакими изскочи зад защитата и подаде на Санчо, който отблизо направи резултата класически.

В 89-ата минута Филипе Луиш направи страхотна грешка при изнасянето на топката, като я подаде в краката на Рафаел Герейро, за когото не остана нищо друго, освен да вкара четвърти гол във вратата на Ян Облак.

С този успех Борусия излезе еднолично начело в групата с пълен актив от 9 точки. За Атлетико това е първо поражение, като отборът остава на 2-ата позиция с 6 точки.