Шампионска Лига

Борусия разпердушини Атлетико и вече е еднолично на върха в група "А" (видео)

24 октомври 2018 | 23:58 - Обновена

Борусия (Дортмунд) продължава да впечатлява с представянето си от началото на сезона във всички турнири. Германският тим записа поредна страхотна победа на сметката си, след като надигра с категоричното 4:0 Атлетико (Мадрид) в сблъсъка между двата тима от група "А" на Шампионската лига. Това бе седми пореден успех на възпитаниците на Люсиен Фавър, който ги изведе еднолично начело в групата с пълен актив от 9 точки. Аксел Витсел откри резултата в 38-ата минута, Рафаел Герейро удвои в 73-ата, Джейдън Санчо вкара третия гол в 83-ата минута и отново Рафаел Герейро оформи разгромното 4:0 в 89-ата минута на двубоя.

Домакините заложиха на Марко Ройс на върха на атаката, а той бе подкрепян от Марио Гьотце, Кристиан Пулишич и Якоб Бруун Ларсен в атакуващ план.

Диего Симеоне бе избрал Антоан Гризман и Диего Коща в атака, а по крилата действаха Тома Льомар и Коке.

В началните минути Борусия повече задържаше топката, но реалните голови възможности пред двете врати липсваха. Едва в 21-ата минута Аксел Витсел стреля от далечна дистанция, но Ян Облак уверено  улови топката.

В 30-ата минута Кристиан Пулишич се освободи в пеналта и стреля, но над вратата. В ответната атака и Атлетико стигна до първата си опасност. Гризман овладя една дълга топка, напредна и шутира, но на сантиметри до гредата.

В 38-ата минута Борусия успя да открие резултата. Аксел Витсел реши да отправи удар по земя извън наказателното поле и след коварен рикошет кълбото излъга Ян Облак и се оплете в мрежата му за 1:0.

В 42-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си като при едно центриране от корнер Загаду надскочи прекия си пазач и отправи мощен изстрел с глава, но покрай вратата.

Втората част започна с шанс за гостите. В 50-ата минута Саул бе изпуснат при едно центриране от корнер, овладя на гърди и отправи опасен удар, който профуча до гредата. Две минути по-късно отново Саул бе близо до гола, като с красив диагонален изстрел прати топката в напречната греда.

И отново Саул продължи да тормози защитата на Борусия, като в 56-ата минута стреля опасно по земя, но Бюрки с добра намеса успя да спаси.

В 71-ата минута Анхел Корея опита да си изпроси дузпа, но падна твърде леко в наказателното поле и въобще не успя да впечатли съдията Антъни Тейлър.

В 73-ата минута Дортмунд удвои преднината си. Ашраф Хакими напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Герейро от движение засече топката във вратата за 2:0.

В 78-ата минута късметът отново обърна гръб на "Дюшекчиите". Корея излезе на стрелкова позиция и отправи хубав удар, който бе спасен от Роман Бюрки, а след това топката се отби и от гредата, но не пожела да влезе във вратата.

В 83-ата минута германците вкараха и трети гол. Те организираха страхотна контраатака, Хакими изскочи зад защитата и подаде на Санчо, който отблизо направи резултата класически.

В 89-ата минута Филипе Луиш направи страхотна грешка при изнасянето на топката, като я подаде в краката на Рафаел Герейро, за когото не остана нищо друго, освен да вкара четвърти гол във вратата на Ян Облак.

С този успех Борусия излезе еднолично начело в групата с пълен актив от 9 точки. За Атлетико това е първо поражение, като отборът остава на 2-ата позиция с 6 точки.

Рафаел Герейро Рафаел Герейро13
Дан-Аксел Загадужълт картон Дан-Аксел Загаду  90' Анхел Корея  Анхел Кореяжълт картон
Рафаел Герейрогол Рафаел Герейро  89'
87' Диего Коща  Диего Кощажълт картон
Джейдън Санчогол Джейдън Санчо  83'
82' Филипе Луиш  Филипе Луишжълт картон
Кристиан Пулишичизлиза Кристиан Пулишич  79'
Джейдън Санчовлиза Джейдън Санчо
Рафаел Герейрогол Рафаел Герейро  73'
70' Саул Нигес  Саул Нигесизлиза
Анхел Корея  Анхел Кореявлиза
Якоб Бруун Ларсенизлиза Якоб Бруун Ларсен  63'
Рафаел Герейровлиза Рафаел Герейро
46' Томас  Томасизлиза
Родри  Родривлиза
45' Тома Льомар  Тома Льомаржълт картон

25 октомври 2018 | 10:43

Дортмунд да не би да са богаташи бе? И все пак винаги са играли интересен за гледане футбол, въпреки че постоянно хапете парчета от тях. В Атлетико почти няма класа, 2-3 играчи и то от новите попълнения като Льомар, другото си е чиста класа дървари, особено маймуняка Коща, който трябва да е хигиенист в Челси към днешна дата, но уви Алтети го спасиха. В Европа Дортмунд може да имат само 1 финал последните години, но играят красив и атрактивен футбол. Рейтинг: 18 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

dya
(Гост)
17
отговор
25 октомври 2018 | 10:17

Впечатляващо.. аз не помня някой да е бил Атлетико така в последните ~10 години откакто Симеоне им е треньор. Рейтинг: 26 0

България
(Гост)
16
отговор
25 октомври 2018 | 09:28

Здравейте ! E R E V 2 . C O M - ТУРЦИЯ НАПАДНА БЪЛГАРИЯ В ТАЗИ ЧИСТО НОВА СТРАТЕГИЧЕСКА ИГРА!Бъди един от първите регистрирали се и ни помогнете да отблъснем нашественика! Рейтинг: 1 4

25 октомври 2018 | 08:06

До глупака от фейсбук. А бе палячо смешен Чоло е велик мениджър. От отбор без звезди какъвто беше Алтетико преди години той създаде един постоянен отбор, който спечели три пъти Лига Европа 3 пъти Супер Купата на Европа. Стана шампион на Испания и 2-ри веднъж и вечно е в карето на най-силната лига и игра 2 финала които загуби само заради тотални липса на шанс - единия с дузпи, другия с гол в последните секунди. Всичко това го направи с 10 пъти по-малко пари от нас, от Реал и Барса също и в много от тези сезона играеше с 12-13 играча едни и същи. Играл бил защитно как искаш да ти играе с отбори с 10 пъти по скъпи селекции бе палячо? Отстраниха два пъти Барселона на 1/4 финал и един път нас на 1/2 финал , превърна ги в един от топ отборите в Европа и се стигна до там, че от бедняци и бахляри днес да имат селекция която струва колкото тази на Реал, но всичко това заради успехите им преди това. Тоя човек е гениален, е да днес го биха жестоко, но на кой не се е случвало. Но да ми казваш тука че бил слаб и че практикувал антифутбл, ходи се гръмни. Адмирации само за всичко което постигнала Атлети от 2010 до сега. За мен Чоло е най-добрия действащ тренъор. Рейтинг: 23 5

25 октомври 2018 | 01:29

Бтв медия груп сте едни скапани бавняри и ви пожелавам до година Макс спорт да ви изкупят цялата Шл заедно с Ле. Играят ми Дортмунд срещу Атлетико и Псж-Наполи, а те ми дават бездарен и решен мач между Пул и Звезда. Нищо против Пул ,но да гледаме 2 отбора с разлика в класите от небето до космова вместо две супер дербита си е подигравка. Дори и фен на Пул да бях не бих гледал подобен безмислен мач. Егати скапаняците са бтв дърваро поклоници ае сектир Рейтинг: 85 4

Bogatis_Quaresma
(Гост)
25 октомври 2018 | 07:16

Правят го с едничката надежда да им платиш войо нещастниците. Затова останаха само с половин ШЛ. Дано скоро и нея нямат ! Рейтинг: 35 1

25 октомври 2018 | 00:58

Дортмунд играят просто НЕВЕРОЯТНО, Байерн се събужда и навлиза в ритъма, който сме го гледали до сега и дано да видим наистина един уникален сезон в Бундеслигата между тези 2 големи отбора. И дано 2013 се повтори отново. : Рейтинг: 50 2

Байерн
(Гост)
25 октомври 2018 | 01:33

Най-много Бундеслига да спечелим пак с тоя смешен недоказан тренъор и тези ненапускащи песнии и това скапано ръководство, но пък може тая година и нея да загубим, но то след 6-7 поредни титли е нормално и 1 година на 0-та, трябва да има и такива моменти , за да се разбира ясно, че е дошъл момента за цялосттна и коренна промяна, без такива моменти и такива години няма и требали. Пълните промени минават през сезон на пълен крах, така че може би тази година е времетож за това. Шл е отписах още като сложиха бездарника, той Мъри е по-голям и по-доказан тренъор от това хърватско недорузомение Рейтинг: 6 6

ROMANIST
(Гост)
8
отговор
25 октомври 2018 | 00:20

Най-силно играещият тим в Европа до този момент..!! 100% съм сигурен,че тази година сребърната салтиера е ваша..!!Ако задържите тази игра и това темпо,имате шанс и за краен триумф в ШЛ,колкото и нескромно да звучи..!!Ще ви стискам палци и да размажете противния на всички Хуйнентус,на който има да връщате с лихвите..!!FORZA BVB$$$ Рейтинг: 32 4

Байерн
(Гост)

Бундеслиа може, Шл едва ли. Днес не допуснаха гол, но ако забележиш освен най-доброто им напдение в Европа защита пуска много, а в Шл без добра защитан не става. Ще дойдат мачовете наистина с топ фаворитите и там допускането на много голове е фатално и не може да разчиташ винаги на схемата, че ще вкараш повече от колкото ще допуснеш. Нямат и достатъчно опит сравнение с някой състави. Лично за мен Ювентус и Барселона са фаворити тоя сезон и Пул може би, и честно казано не виждам друг отбор с потенциал да я спечели. Смисъл има и други дорби отбори като Дортмунд да, но по мое виждане 3 са отборите с реален шанс за трофея. За нас лично я отписах още като сложихме хърватския смешник Рейтинг: 4 5

ROMANIST до Байерн
(Гост)
25 октомври 2018 | 03:08

Извинявай но не виждам другите с какво превъзхождат Борусия,освен Ювентус и то на хартия а не с игра..!!Колкото до допускането на голове,до този момент такъв няма що се отнася до ШЛ.И трите мача ги взеха на нула,което означава че им е ясно че ШЛ е друг турнир и подходът им е друг.Що се отнася до Бундеслигата,там нивото на отборите е друго и не е нужна толкова голяма концентрация,понеже им е ясно че винаги ще успеят да вкарат повече от другите.А дори и да не успеят в някой случай,няма да е фатално понеже грешките са поправими за разлика от ШЛ..така че ще видим..!!! Рейтинг: 9 4

Байерн
(Гост)
25 октомври 2018 | 03:33

Ами превазхождат ги с опит най-вече и на хартия както каза и то много. Нашата лига все пак няма и много класни отбори и немския футбол е в криза не забравяй и ние мачкахме всичко в Германия и на 1/2 финалите какво? Бундеслигата ми е любимо първенстов като фен на Байерн, но съм реалист и тя изобщо не е критерий за класата на даден отбор. Освен това този мач с Атлети е първи сериозен мач на Борусия през сезона. в Германия освен с нас които сега сме в тотална криза с никой друг реално не може да си проличи истинския потенциал, зашото всичките след Байерн и Борусия са пълни инвалиди и от мачовете с тях нищо не може да натрупаш като опит. Бих предпочел да я спечелят те, като не сме ние, но съм реалист. Мразищ Юве нормално фен на Рома си , но Юве в момента са класа и имат добра селекция, Барселона също и категорично превъзгождат Дортмунд не се залъгвай от слабия им старт в лгиите и конкретно за Барселона играят в лига в която имат много по-силни конкурентни отбори от колкото в нашата. И пак ти казвам най-важно е как играеш на пролет от дълго време слдя футбол и това вече го знам на изуст не един и два примера мога да ти дам и то от последните години дори. Рейтинг: 8 4

25 октомври 2018 | 01:40

хаха палячо 28 титли и 5 шл и требал и тогава ми казвай кой е умрял. Една слаба година и мишката църка и нали се сещаш Дортмунд ще стане шампион, Байерн няма да направи нищо 1 година и после 7 титли пак и все така. Църкай си колко щеш ама Дортмунд никога няма да стигне и 1/3 от успехите и титлите на Байерн с по 1 тиличка на 10 години и с по 1-2 топ сезона на 10 години това ви е къртенето, а Байерн е вечна класа Рейтинг: 3 20

BVB09
(Гост)
25 октомври 2018 | 14:17

Баварец умираш от злоба ми се струва ? хахаха Наистина страхотен мач,надявам се все така да играем добре и нататък,за да се радваме на този атакуващ и грабващ окото футбол на Борусия Дортмунд! Рейтинг: 4 0

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

В ШЛ Мадрид вече печели „защото така” 26 април 2018
Реал Мадрид победи „защото така”. Защото е отбор специалист по преобразуването на действителността, по откъсването от футболната ортодоксалност. В това отношение няма равен. В Мюнхен заби две крошета в ...
Интервюто с Почетино: Аз и Барса вървим в ... 01 октомври 2018
Маурисио Почетино беше един от главните герои на изминалото лято. Неговото име беше първото в списъка с вариантите за заместник на Зинедин Зидан в Реал Мадрид, ала подновяването на договора му с Тотнъм малко преди това ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.