Шампионска Лига

Нападателното трио на Ливърпул влезе в ритъм срещу Звезда (видео)

24 октомври 2018 | 23:55 - Обновена
Ливърпул нямаше никакви проблеми в домакинството си на Цървена звезда от група С на Шампионската лига. Мърсисайдци спечелиха с 4:0 и имат актив от шест точки, като са на първо място в групата, след като ПСЖ и Наполи завършиха 2:2 в Париж.

Срещата се превърна в отлична възможност нападателното трио на англичаните Салах, Мане и Фирмино да навлезе в по-добър ритъм. Триото върши много работа и през този сезон, но е далеч от формата, която демонстрира през миналия. Днес и тримата се разписаха, като показаха, че проблемите им са временни.

Фирмино откри резултата в 20-ата минута, а Салах удвои малко преди почивката. Египтянинът се разписа от дузпа в началото на втората част, като за него това бе гол номер 50 за клуба от "Анфийлд", за който е изиграл 65 мача. Мане пропусна дузпа, но десет минути преди края успя и той да се нареди сред голмайсторите.

Върджил Ван Дайк изведе тима с капитанската лента за първи път в отсъствието на Хендерсън и Милнър. Контузиите и разместванията в халфовата линия означаваха, че привлеченият през лятото Фабиньо получи шанс за изява. Преди двубоя Клоп обяви, че бразилецът вече напълно се е адаптирал към играта на новия си тим.

Срещата не започна с очаквания натиск от страна на мърсисайдци, а сърбите успяха да организират няколко добри атаки в първите минути. Това обаче се промени след 10-ата минута, когато Фирмино стреля в крака на Александър-Арнолд от добра позиция. Секунди по-късно изключително подаване на Шакири намери Салах, който овладя прекрасно, но след това не успя да преодолее вратаря Борян.

Ливърпул откри резултата в 20-ата минута, като в основата на попадението бе Шакири. Той изведе отлично Робъртсън отляво, а бранителят намери Фирмино, който насочи топката към мрежата. След попадението мърсисайдци доминираха, натискът им не беше толкова сериозен и гостите също поглеждаха към вратата на съперника. Мохамед Салах пък отново показа, че не е на нивото от миналия сезон. Той не успя се възползва от една добра възможност, а при друга стреля във вратаря, въпреки че тогава бе вдигнат и флага за засада.

Малко преди края на полувремето египетската звезда изпълни ъглов удар, като прати топката в аут. Секунди по-късно той показа защо Клоп не си помисля да го извади. Салах удвои аванса на Ливърпул след отлична комбинация, която завърши с подаване на Шакири към египтянина и негов точен удар покрай Борян.

Мохамед Салах отбеляза втори гол в началото на второто полувреме. Египтянинът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на капитана на Звезда Филип Стойкович срещу Мане. За Салах това бе гол номер 50 с екипа на Ливърпул. Малко по-късно и Трент Александър-Арнолд можеше да се разпише. Той бе изведен отлично от Фабиньо, но опитът му да завърши с техничен удар покрай вратаря не бе успешен.
С този солиден аванс мърсисайдци играеха без напрежение. Въпреки това те търсеха нов гол и получиха отлична възможност, когато съдията отсъди втора дузпа за домакините. Садио Мане застана зад бялата точка и стреля силно, но вратарят на гостите блестящо успя да отклони топката в гредата и да предотврати ново попадение. Няколко минути по-късно Мане се реваншира. Влезлият на мястото на Салах Даниел Стъридж изведе сенегалеца, който не овладя много добре топката, но се разтегна и прати топката в мрежата.

До края отборът на Клоп пропусна възможности да спечели и по-убедително. Адам Лалана, който влезе като резерва, бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но стреля в него. Красив удар на Стъридж пък бе отразен от Борян.

Алисон Алисон13 Милан Борян82 Милан Борян
Трент Александър-Арнолд Трент Александър-Арнолд66 Филип Стойкович30 Филип Стойкович
Даниел Стъридж Даниел Стъридж15 Горан Чаушич20 Горан Чаушич
88' Марко Гобелич  Марко Гобеличжълт картон
86' Dusan Jovancic  Dusan Jovancicжълт картон
Андрю Робъртсънизлиза Андрю Робъртсън  82'
Алберто Мореновлиза Алберто Морено
Садио Манегол Садио Мане  80' Ел Фарду Бен Набухан  Ел Фарду Бен Набуханизлиза
Велико Симич  Велико Симичвлиза
75' Бранко Йовичич  Бранко Йовичичизлиза
Горан Чаушич  Горан Чаушичвлиза
74' Бранко Йовичич  Бранко Йовичичжълт картон
Мохамед Салахизлиза Мохамед Салах  73'
Даниел Стъриджвлиза Даниел Стъридж
Джердан Шакириизлиза Джердан Шакири  68'
Адам Лаланавлиза Адам Лалана
65' Лоренцо Ебесилио  Лоренцо Ебесилиоизлиза
Dusan Jovancic  Dusan Jovancicвлиза
55' Ненад Кръстичич  Ненад Кръстичичжълт картон
Мохамед Салахдузпа Мохамед Салах  51'
50' Филип Стойкович  Филип Стойковичжълт картон