Шампионска Лига

Барса удари Интер пред погледа на Меси (видео + галерия)

24 октомври 2018 | 23:53 - Обновена
Испанският гранд Барселона надигра с 2:0 Интер на своя стадион стадион “Камп Ноу” в мач от Група “В” на Шампионската лига. В 32-ата минута Рафиня Алкантара изведе каталунците напред в резултата, а в 83-ата Жорди Алба реализира второто попадение за "лос кулес", с което на практика сложи край на интригата в двубоя. И двата тима бяха с по 2 победи от 2 мача дотук. Барса игра без контузената си суперзвезда Лионел Меси, който изгледа победата на съотборниците си от трибуните, а големият отсъстващ в състава на “нерадзурите” от Милано бе белгийският халф Раджа Наинголан. Той също пропусна срещата заради травма.
В третата минута вратарят на Барса Марк-Андре тер Стеген не се освободи по най-добрия начин от топката, след като бе притиснат от играч на Интер и кълбото попадна в Иван Перишич, който веднага стреля от далечно разстояние, но шутът не бе точен.
В 18-ата минута Барса застраши вратата на Самир Ханданович чрез централния защитник Клеман Лангле, който стреля с глава, но словенският страж на гостите бе на точното място и спаси. В 25-ата минута Мауро Икарди нахлу в наказателното поле на каталунците и опита да се освободи от Лангле, за да си нагласи удобно топката, но загуби равновесие и не успя да стреля. Две минути по-късно пък хубава атака на домакините завърши с шут на Рафиня, но Ханданович с лекота спаси.
В 32-ата минута тимът на Ернесто Валверде излезе напред в резултата. Луис Суарес получи топката на десния фланг и с великолепен пас намери измъкналия се от отбраната на Интер Рафиня Алкантара. Рафиня, който за кратко носеше и фланелката на “нерадзурите”, не сгреши от близко разстояние и опъна мрежата зад Ханданович.
Матиас Весино застраши вратата на Тер Стеген с мощен шут от въздуха в 38-ата минута, но топката не намери целта. В последните секунди на първата част пък Барса бе много близо до втори гол - след шут от фаул на Филипе Коутиньо топката се отклони от стената и едва не попадна във вратата на Ханданович.

Влезлият в игра от началото на второто полувреме на мястото на Антонио Кандрева Матео Политано центрира опасно в 50-ата минута, но Тер Стеген се намеси решаващо, протегна ръка и изби топката миг преди с нея да играе футболист на Интер.
В 59-ата минута Суарес направи хубав пробив и стреля, но Ханданович парира. Две минути по-късно пък Лангле пропиля златен шанс за 2:0. Груба грешка на футболист на Интер позволи на централния бранител да отправи удар от съвсем близко разстояние, но французинът не го стори по най-добрия начин и Ханданович направи поредно спасяване в двубоя.

В 70-ата минута Барса бе много близо до втори гол. Домакините организираха прекрасна бърза контраатака, започната от Артур. Суарес отправи удар с глава, Ханданович изби, но в крайна сметка топката попадна в Коутиньо, който уцели греда.
В 78-ата минута резервата Кейта Балде успя да стреля с глава, но твърде слабо и Тер Стеген не бе затруднен. Секунди след това пък друга резерва на италианския гранд - Лаутаро Мартинес, не уцели вратата от относително малък ъгъл.

В 83-ата минута Жорди Алба ознаменува 50-ия си мач за Барса в Шампионската лига с хубав гол. Левият бек получи извеждащ пас от Иван Ракитич, навлезе в наказателното поле на италианците и с чудесен удар преодоля Ханданович.
В последната минута Ханданович попречи на Суарес да направи победата на “лос кулес” класическа, но това нямаше никакво значение. Барселона затвърди челната си позиция в Група “В” с вече 9 точки, а Интер остава втори с 6. На трето и четвърто място са съответно Тотнъм и ПСВ Айндховен с по една точка.

Мунир Ел Хададивлиза Мунир Ел Хадади
85' Лаутаро Мартинес  Лаутаро Мартинесжълт картон
Жорди Албагол Жорди Алба  83'
Артуризлиза Артур  78'
Артуро Видалвлиза Артуро Видал
77' Иван Перишич  Иван Перишичизлиза
Кейта Балде  Кейта Балдевлиза
74' Милан Скриняр  Милан Скриняржълт картон
73' Мачело Брожович  Мачело Брожовичжълт картон
Рафиня Алкантараизлиза Рафиня Алкантара  72'
Нелсон Семедовлиза Нелсон Семедо
63' Борха Валеро  Борха Валероизлиза
Лаутаро Мартинес  Лаутаро Мартинесвлиза
Луис Суаресжълт картон Луис Суарес  62'
46' Антонио Кандрева  Антонио Кандреваизлиза