Барса удари Интер пред погледа на Меси (видео + галерия)

Испанският гранд Барселона надигра с 2:0 Интер на своя стадион стадион “Камп Ноу” в мач от Група “В” на Шампионската лига. В 32-ата минута Рафиня Алкантара изведе каталунците напред в резултата, а в 83-ата Жорди Алба реализира второто попадение за "лос кулес", с което на практика сложи край на интригата в двубоя. И двата тима бяха с по 2 победи от 2 мача дотук. Барса игра без контузената си суперзвезда Лионел Меси, който изгледа победата на съотборниците си от трибуните, а големият отсъстващ в състава на “нерадзурите” от Милано бе белгийският халф Раджа Наинголан. Той също пропусна срещата заради травма.

В третата минута вратарят на Барса Марк-Андре тер Стеген не се освободи по най-добрия начин от топката, след като бе притиснат от играч на Интер и кълбото попадна в Иван Перишич, който веднага стреля от далечно разстояние, но шутът не бе точен.
В 18-ата минута Барса застраши вратата на Самир Ханданович чрез централния защитник Клеман Лангле, който стреля с глава, но словенският страж на гостите бе на точното място и спаси. В 25-ата минута Мауро Икарди нахлу в наказателното поле на каталунците и опита да се освободи от Лангле, за да си нагласи удобно топката, но загуби равновесие и не успя да стреля. Две минути по-късно пък хубава атака на домакините завърши с шут на Рафиня, но Ханданович с лекота спаси.
В 32-ата минута тимът на Ернесто Валверде излезе напред в резултата. Луис Суарес получи топката на десния фланг и с великолепен пас намери измъкналия се от отбраната на Интер Рафиня Алкантара. Рафиня, който за кратко носеше и фланелката на “нерадзурите”, не сгреши от близко разстояние и опъна мрежата зад Ханданович.
Матиас Весино застраши вратата на Тер Стеген с мощен шут от въздуха в 38-ата минута, но топката не намери целта. В последните секунди на първата част пък Барса бе много близо до втори гол - след шут от фаул на Филипе Коутиньо топката се отклони от стената и едва не попадна във вратата на Ханданович.

Влезлият в игра от началото на второто полувреме на мястото на Антонио Кандрева Матео Политано центрира опасно в 50-ата минута, но Тер Стеген се намеси решаващо, протегна ръка и изби топката миг преди с нея да играе футболист на Интер.
В 59-ата минута Суарес направи хубав пробив и стреля, но Ханданович парира. Две минути по-късно пък Лангле пропиля златен шанс за 2:0. Груба грешка на футболист на Интер позволи на централния бранител да отправи удар от съвсем близко разстояние, но французинът не го стори по най-добрия начин и Ханданович направи поредно спасяване в двубоя.

В 70-ата минута Барса бе много близо до втори гол. Домакините организираха прекрасна бърза контраатака, започната от Артур. Суарес отправи удар с глава, Ханданович изби, но в крайна сметка топката попадна в Коутиньо, който уцели греда.
В 78-ата минута резервата Кейта Балде успя да стреля с глава, но твърде слабо и Тер Стеген не бе затруднен. Секунди след това пък друга резерва на италианския гранд - Лаутаро Мартинес, не уцели вратата от относително малък ъгъл.

В 83-ата минута Жорди Алба ознаменува 50-ия си мач за Барса в Шампионската лига с хубав гол. Левият бек получи извеждащ пас от Иван Ракитич, навлезе в наказателното поле на италианците и с чудесен удар преодоля Ханданович.
В последната минута Ханданович попречи на Суарес да направи победата на “лос кулес” класическа, но това нямаше никакво значение. Барселона затвърди челната си позиция в Група “В” с вече 9 точки, а Интер остава втори с 6. На трето и четвърто място са съответно Тотнъм и ПСВ Айндховен с по една точка.