Магия на Ди Мария спаси ПСЖ в последната минута (видео)

Отборите на Пари Сен Жермен и Наполи завършиха наравно 2:2 в мач от третия кръг на Група “С” на Шампионската лига. Италианците на два пъти излизаха напред в резултата, но ПСЖ се добра до точката в крайна сметка. Лоренцо Инсиние откри през първата част, в средата на втората автогол на Марио Руй донесе 1:1. Малко по-късно Дрис Мертенс отново даде преднина на тима от Южна Италия, но в самия край на мача красиво изпълнение на Анхел Ди Мария донесе точката на домакините.

Наставникът на ПСЖ Томас Тухел заложи на атомното трио в атака. Килиан Мбапе, Неймар и Единсон Кавани трябваше да търсят головете срещу италианците. Наполи също имаше с какво да отговори в нападение и Марек Хамшик, Хосе Кайехон, Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние бяха в предни позиции.

17 ПСЖ - Наполи

ПСЖ започна по-активно мача, но натискът на домакините не донесе почти нищо опасно пред вратата на Давид Оспина. Единствено Кавани пробва да затрудни колумбиеца, но ударът му бе право в тялото на стража. Постепенно гостите се съвзеха и тръгнаха по-смело напред. Мертенс удари гредата от много чиста позиция, но в 29-ата минута гостите стигнаха до откриване на резултата. Кайехон намреи отлично Инсиние на чиста позиция и нападателят прехвърли Алфонс Ареола. До края на първата част Наполи се защитаваше отлично и не позволи на играчите на ПСЖ да застрашат Оспина.

В началото на втората част домакините тръгнаха по-масирано напред и това им донесе успех в средата на частта. Многоходвоа комбинация изведе Тома Моние по десния фланг на атаката. Последва центриране по земя, което бе блокирано от Марио Руй, но топката влетя във вратата на гостите, обърквайки Оспина.

В 77-ата минута Наполи отново излезе напред. Един далечен шут се удари в гърба на Маркиньос и се превърна в отлична асистенция за Мертенс, който без да се бави прати кълбото в мрежата. Последва мощен натиск на ПСЖ, като на няколко пъти Оспина трябваше да се намеса. В крайна сметка обаче французите се добраха до важна точка. Ди Мария с параболичен удар в 93-ата минута донесе крайното 2:2.

Така битката за продължаване към елиминациите остава жестока. Лидер в групата е Ливърпул с актив от шест точки. На втора позиция в момента е Наполи с пет, докато ПСЖ е с четири. На дъното е Цървена звезда с една.

ПСЖ - Наполи 2:2