Балкан победи още един шампион в Европа

Балкан (Ботевград) продължи силното си представяне във ФИБА Къп и спечели първата си домакинска среща от груповата фаза на турнира. Вицешампионите се справиха с беларуския хегемон Цмоки-Минск в “Арена Ботевград” и след 95:81 записаха втората си победа в този етап от надпреварата, оглавявайки класирането.

Така след като преди седмица играчите на Небойша Видич надделяха над кипърския шампион АЕК (Ларнака), сега те се справиха и с друг първенец - този на Беларус.

Равностойни първи 10 минути завършиха с точка аванс за Балкан, след като Браун вкара тройка за 19:18 в заключителните секунди на тази част. Българите бяха в лидерската позиция и през цялата втора четвърт, в която на няколко пъти се откъсваха напред в резултата, за да се стигне до 41:32 в средата на двубоя.

След почивката гостите от Минск настигнаха Балкан и изравниха резултата в средата на третата четвърт - 46:46. Домакините обаче отново заиграха добре и си върнаха водачеството за 64:60 преди заключителната четвърт. Разликата между двата тима прехвърли десетте точки, а балканци удържаха финалния опит на Цмоки и се поздравиха с втората си победа - 95:81.

Брандън Браун вкара 21 точки за победителите, докато Димитър Димитров и Венцислав Петков се отличиха с по 17 точки всеки.