Тотнъм изпусна победата в Холандия и е пред сбогуване с турнира (видео)

Тотнъм завърши наравно 2:2 при гостуването си на ПСВ Айндховен в мач от група С на Шампионската лига и шансовете му за продължаване напред вече са много малки. Двата отбора спечелиха първата си точка в групата, в която са още Барселона и Интер.

Англичаните доминираха в големи периоди от мача. Въпреки това ПСВ поведе с гол на Лозано в 29-ата минута. Лукас Моура изравни преди почивката, а Хари Кейн изведе “шпорите” напред в 55-ата минута. След това попадение отборът на Почетино пропусна шансове за трети гол, с който мошеше да реши мача. Юго Лорис бе изгонен в 79-ата минута, след като събори Лозано, а три минути преди края Люк Де Йонг зарадва феновете на домакините с изравнителен гол.

Тотнъм имаше известно предимство в средата на терена, като домакините разчитаха повече на бързите си атаки, които създаваха проблеми на защитата на съперника. Първата по-сериозна опасност бе удар на Хари Кейн в 18-ата минута. Вратарят на ПСВ не се справи отлично и изпусна топката. Наблизо обаче нямаше играч на “шпорите” и защитник на холандците изчисти. Малко по-късно Кейн нацели гредата след удар с глава.

След половин час игра защитата на лондончани помогна на съперника. Давинсон Санчес сбърка, Лозано излезе на добра позиция и опита да стреля, а топката се отклони в Алдервайрелд и прехвърли Лорис за 1:0. Тотнъм веднага опита да отговори и в 35-ата минута Санчес прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада на Кейн.

Все пак отборът на Почетино изравни в 39-ата минута, като и в тази ситуация имаше рикошет. Трипиър проби отдясно и намери Лукас Моура в наказателното поле. Бразилецът стреля, топката се отклони и се озова в мрежата. В самия край на първата част ПСВ можеше отново да поведе. Отлична атака завърши със силен удар на Перейро, но топката се отби в горната греда и излезе в аут.

След почивката Тотнъм имаше по-голямо предимство и в 54-ата минута Хари Кейн изведе лондончани напред. След отлично центриране на Ериксен голмайсторът се разписа след удар с глава. Английският национал вече има седем отбелязани гола в първите си седем мача при гостувания в Шампионската лига.

След попадението “шпорите” заиграха с още по-голяма увереност и доминираха, като пропуснаха няколко възможности да отбележат ново попадение, с което да си осигурят победата. Кейн се размина с втори гол, след като вратарят на домакините успя да го спре. След това Сон изведе Ламела, а неговият удар срещна гредата.

Отборът на Почетино обаче рискуваше, като не успя да си осигури по-сериозен аванс. Муса Дембеле бе близо до втори жълт картон, след като удари Хендрикс. Съдията реши да не му го показва, но в 79-ата минута показа директен червен картон на Юго Лорис. Френският вратар излезе, за да пресрещне откъсналия се Ървинг Лозано и го повали. Така той остави тима си с 10 човека, а влезлият на негово място Мишел Ворм направи добро спасяване при първата си намеса, като отби удар на Перейро от отсъденото нарушение.

Три минути преди края лондончани бяха наказани. Защитата на гостите не успя да изчисти топката след центриране. Опит за удар на Росарио прати кълбото на пътя на Люк де Йонг и той успя да я отклони към мрежата. В заключителните минути Тотнъм успя да организира няколко опасни атаки, въпреки че бе с човек по-малко, но не стигна до нов гол.

ПСВ - ТОТНЪМ 2:2
1:0 - Лозано (30)
1:1 - Лукас Моура (39)
1:2 - Кейн (54)
2:2 - Де Йонг (87)