Академик (Свищов) разби Левски

Академик спечели в Свищов с 5:0 отложения двубой от осмия кръг на Северозападната Трета лига срещу Левски (Левски). Това бе най-малкото с което се отърваха гостите. Интригата изчезна за 22 минути през първото полувреме. В 12-ата най-ниския на терена Георги Горанов откри резултата с глава след центриране от корнер. След още толкова време Сонер Хюсеин бе изведен отляво и с шут по диагонала вкара за 2:0. Десетина минути преди почивката Константин Цветанов стреля неспасяемо от 30-ина метра и резултата стана класически. В 68-ата минута Лилян Маринов прехвърли отдясно вратаря за 4:0. Пламен Илиев реализира петия гол след асистенция на Горанов в 79-ата.

"Нормално е да съм доволен от победата. Повече обаче ме зарадва представянето на всички от нашия тим, които бяха на терена. Един от най-младите отбори в групата сме. От мач на мач израстваме игрово като отбор и това е най-важното“, коментира треньорът на Акдемик – Евгени Маринов, бивш футболист на ЦСКА и Славия.

Победата изкачи отбора му на осмото място, а има и още един отложен домакински мач – с Павликени.