Септември отпадна от Младежката лига след добро начало, но тъжен край

Юношите на Септември загубиха с 1:5 мача реванш срещу Динамо (Киев) от Младежката лига на УЕФА. Българите записаха поражение и в първия двубой - 0:1 и така с общ резултат 1:6 отпадат от надпреварата. Днес играчите на Светослав Петров започнаха добре срещата и поведоха в началото, но в крайна сметка не издържаха на атаките на гостите.

65 Септември - Динамо Киев

Тимът от София откри резултата в седмата минута, когато Димитър Костадинов се разписа с глава, след като вратарят на гостите излезе неразчетено при едно центриране на Иво Димитров. В 26-ата минута обаче Динамо изравни. Серхий Булетца се разписа с прецизен удар извън наказателното поле. В 38-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Викентий Волошин стреля отдалеч, а вратарят Иван Василев не се намеси добре и топката посети за втори път вратата на Септември.

В началото на втората част резултатът стана 3:1 в полза на украинците. При една атака в наказателното поле топката се удари в ръката на Райко Алов и съдията посочи бялата точка. От дузпата Хеорхий Цитаишвили не сбърка и вкара трети гол. Само две минути по-късно дойде и четвърти гол за Динамо. Волошин бе точен за втори път след грешка в средата на терена на Септември. До края на мача темпото спадна, но в 88-ата минута тимът от Киев стигна до пето попадение. Точен бе Денис Попов.

СЕПТЕМВРИ - ДИНАМО (КИЕВ) 1:5

1:0 Костадинов (6)

1:1 Булетца (26)

1:2 Волошин (38)

1:3 Цитаишвили (49-д)

1:4 Волошин (51)

1:5 Попов (88)