Кашима се класира за финала в Шампионската лига на Азия

Кашима Антлърс за първи път се класира за финала в Шампионската лига на Азия. Японският отбор завърши наравно 3:3 като гост срещу Сувон Блу Уингс и продължава напред след общ резултат 6:5.

Осемкратният японски шампион Кашима поведе в резултата в 25-ата минута чрез Шуто Ямамото, но домакините реализираха три безответни попадения между 52-ата и 60-ата минута на срещата. Точни в рамките на само осем минути бяха Сън-Хюб Лим, Сон-Джин Чо и Деян Дамянович.

Гостуващият тим се добра до драматичното равенство след голове, реализирани от Даиго Ниши и Сержиньо съответно в 64-ата и в 82-ата минута на двубоя. Във финала Кашима ще се изправи срещу индийския Персеполис. Първият мач за титлата е на японска земя на 3 ноември, а реваншът ще се проведе в Техеран седмица по-късно.