Битка на Филип Айлънд без напрежение за титлата (графикът за ГП на Австралия)

Шампионът за сезон 2018 в MotoGP е вече ясен. След като продължи да пише история в Япония миналия уикенд Марк Маркес пристига в Австралия, свалил напрежението от плещите си. Това означава, че на предизвикателната писта "Филип Айлънд" той ще преследва победа и ще рискува без да се интересува от точки, класиране и математика. Той ще бъде фаворит не само защото тъкмо стана шампион и не само заради статистиката си от този сезон. Марк демонстрира на австралийското трасе невероятна скорост в последните години, стартирайки от полпозишън с лекота. Именно там в Moto2 Марк стартира 38-и и успя да финишира на подиума.

Другият пилот с превъзходен опит в Австралия е Хорхе Лоренсо, който обаче няма да стартира заради контузия. След него най-опитният пилот на пистата остава Валентино Роси, който доминираше в Австралия и преди епохата на Кейси Стоунър. Доктора има цел – втората позиция в генералното класиране, която е на девет точки от него. От друга страна обаче цел има и Андреа Довициозо от Ducati, който ще даде всичко от себе си, за да я задържи. Миналата година обаче състезанието на "Филип Айлънд" за Ducati не бе никак лесно.