Масимилиано Алегри: Контролирахме мача и победата ни е заслужена

Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри изрази задоволство от начина, по който неговият отбор контролираше събитията на терена при гостуването на Манчестър Юнайтед. Юве спечели на "Олд Трафорд" с 1:0 в най-интересния мач от Шампионска лига снощи. Единственото попадение реализира Пауло Дибала.

"Изиграхме много силен мач. През второто полувреме Юнайтед ни пресираше повече и ни принуди да направим някои грешки, от които им дадохме няколко положения. Но като цяло победата ни е напълно заслужена. Контролирахме играта в средата на терена и вдигахме темпото, когато получавахме възможност за атака.

Нападателите ни се движеха доста и създадоха главоболия за защитата на Юнайтед. Но допуснахме брак в последния пас, особено през второто полувреме.

Доволен съм, защото продължаваме да надграждаме и да трупаме самочувствие", каза Алегри.