Шампионска Лига

Хофенхайм и Лион направиха головия шедьовър на вечерта (видео)

23 октомври 2018 | 23:59 - Обновена
Хофенхайм и Лион си размениха по три гола в най-резултатния двубой от вечерта в Шампионската лига. Домакините изравниха в добавеното време, след като преди това груби грешки на защитата и вратаря им беше напът да ги остави без нищо в сблъсък, в който те създадоха много повече положения. В другия мач от тази Група “F” Манчестър Сити надви Шахтьор (Донецк) с 3:0 в Украйна. По този начин англичаните са лидери с 6 точки, французите вече са втори с 5 точки, а Шахтьор и Хофе са с по 2 точки.

Отборът на Лион имаше шанс да излезе напред в 27-ата минута, когато централният защитник Кевин Фогт сбърка при отиграването и Бертранд Траоре с лекота вкара за 1:0.
Германците обаче отговориха само шест минути по-късно чрез Андрей Крамарич, а веднага след началото на второто полувреме хърватският нападател реализира още веднъж - 2:1 за Хофенхайм.

Последва обаче нов обрат. В 59-ата минута Танги Ндомбеле простреля Оливер Бауман в близкия му ъгъл, като капитанът на домакините носи вина за това попадение. След още осем минути фатално сгреши друг футболист на тима от Зинсхайм - Кевин Акпогума, а Мемфиса Депай само това чакаше - 3:2 за Лион.

Играчите на Юлиан Нагелсман обаче запазиха хладнокръвие и стигнаха до майсторско изравнително попадение в продължението, дело на Жоелинтон.

След две седмици Лион ще е домакин в същия сблъсък.
Керем Демирбайжълт картон Керем Демирбай  Папе Чейх Диоп  Папе Чейх Диопвлиза
86' Кени Тете  Кени Тетежълт картон
82' Мартен Терие  Мартен Териеизлиза
Жордан Фери  Жордан Феривлиза
81' Мемфис Депай  Мемфис Депайизлиза
Муса Дембеле  Муса Дембелевлиза
Ишак Белфодилизлиза Ишак Белфодил  80'
Стивен Цубервлиза Стивен Цубер
Ермин Бичакчичизлиза Ермин Бичакчич  73'
Рейс Нелсънвлиза Рейс Нелсън
67' Мемфис Депай  Мемфис Депайгол
Адам Салайизлиза Адам Салай  60'
Жоелинтонвлиза Жоелинтон
59' Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелегол
Андрей Крамаричгол Андрей Крамарич  47'
Андрей Крамаричгол Андрей Крамарич  33'
27' Бертран Траоре  Бертран Траорегол