Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Шампионска Лига

Бенфика не издържа срещу Аякс, "Голлайн" за малко да спаси "орлите" (видео+галерия)

24 октомври 2018 | 00:06 - Обновена
Аякс надви с 1:0 Бенфика в среща между двата бивши европейски клубни шампиони в Шампионската лига. В герой за домакините от Холандия се превърна мароканският национал Нусаир Мазрауи, който намери мрежата на "орлите" в добавеното време. Преди почивката пък удар на Николас Таляфико бе изчистен от голлинията, а технологията отчете, че попадение не бива да бъде признавано. Така грандът от Амстердам взе важна преднина в битката за второто място, ако приемем, че Байерн (Мюнхен) няма да изненада сам себе си в тази група от най-комерсиалния клубен турнир.

През първата част зрителите видяха интересни ситуации пред двете врати. Още в самото начало крилото на гостите Рафа Силва нанесе опасен удар към холандската врата, но Андре Онана спаси. В петата минута Франки де Йонг получи аплодисментите на публиката. Левият халф на Аякс жонглира с топката край тъчлинията отляво, а накрая германският страж на Бенфика Одисеас Влахoдимос трябваше да се намесва. Малко след това холандски бранител трябваше да чисти изстрел на голлинията, с което резултатът се запази 0:0. В 23-ата минута Каспер Долберг от Аякс пробва мерника си, но не сполучи.

В 39-ата минута Рафа Силва получи нова възможност за гол, но изстрелът му премина покрай вратата и излезе в аут. Последваха два пропуска на Аякс и полувремето отиваше към своя край. Тогава дойде ударът на левия бек на домакините Таляфико, който се размина с попадението на косъм. Сънародникът на Таляфико Херман Конти успя да спре пътя на топката, а след намесата на технологията "Голлайн" стана ясно, че Аякс се е разминал с гола за няколко сантиметра.

След почивката темпото видимо спадна и ситуациите пред Онана и Влаходимос намаляха. Все пак домакините бяха с една идея по-активни, но в дълъг период вратарят на Бенфика и отбраната пред него се справиха с всички създадени разбърквания. Чисто положение за колоса на Холандия пропиля полузащитникът Дони ван де Беек, който от чиста позиция стреля в обсега на Влаходимос и последният успя да парира и да спаси (временно) равенството. Натискът на Аякс продължи, за да се стигне до 92-ата минута, когато с шут извън наказателното поле и през куп тела Мазрауи донесе радост за публиката - 1:0 и три точки за домакините.

Давид Нересвлиза Давид Нерес
86' Харис Сеферович  Харис Сеферовичжълт картон
79' Пици  Пициизлиза
Габриел  Габриелвлиза
72' Едуардо Салвио  Едуардо Салвиожълт картон
64' Херман Конти  Херман Контижълт картон
Николас Таляфикожълт картон Николас Таляфико  49'
Андре Онанажълт картон Андре Онана  39'
Noussair Mazraouiжълт картон Noussair Mazraoui  22'
9' Жардел  Жарделжълт картон