Валенсия вкара първи гол в ШЛ от три години, но за малко не загуби в Швейцария (видео)

Йънг Бойс и Валенсия не успяха да се победят в първия двубой от третия кръг на надпреварата в Група "Н", след като завършиха при резултат 1:1 в Швейцария и по този начин още повече дискредитираха шансовете си за това да продължат напред. Миши Батшуай (26') вкара първия гол на "прилепите" в турнира от три години насам, но след почивката Гийом Оаро (55') изравни от дузпа и донесе първа точка на швейцарския тим в групата. В самия край домакините можеха дори да стигнат до пълен обрат, но гредата помогна на Нето след удар на Саного Джуниър.

Марко Волфли започна на вратата на Йънг Бойс за своя дебют в ШЛ. Сандро Лаупер също стартира като титуляр за първи път в надпреварата. Той зае мястото на наказания Камара в центъра на отбраната.

Муктар Диакаби  записа първи мач в Шампионската лига с екипа на Валенсия. Той бе партньор на Габриел Паулища в центъра на защитата. Гая бе  отляво на отбраната, а Черишев и Гедеш пропуснаха двубоя заради контузии. Родргиго и Миши Батшуай водеха атаката на гостите.

17 Йънг Бойс - Валенсия

В 16-ата минута Гийом Оаро пропусна първата добра възможност, след като засече центриране от свободен удар, но Нето спаси. Дори и да беше отбелязал гол обаче, той щеше да бъде отменен, тъй като  бе маркиран фаул на нападателя срещу Гоя за високо вдигнат крак.

Иначе гостите владееха повече топката. В 26-ата минута отборът на Валенсия, който не бе отбелязвал гол в последните си пет мача в ШЛ, откри резултата. Батшуай получи извеждащо подаване на ръба на засадата от Сонер, след което премина покрай Волфли - 0:1.

Десетина минути след това отново Батшуай направи добър рейд отляво, но се забави с подаването, Лаупер чукна топката и Волфли се намеси.

Две минути преди почивката Торес пропусна страхотна възможност, след като получи отляво, финтира бранител и реши да стреля в близкия ъгъл, но топката премина на сантиметри встрани. Впоследствие се видя, че и флагът на страничния рефера е бил вдигнат за засада.

Домакините започнаха много надъхано второто полувреме. Нето спаси удар с глава на Фаснахт, а в 51-вата минута много опасен диагонален изстел на Мбабу профуча встрани от далечната греда. Така се стигна до 54-тата минута, когато Парехо фаулира Джибрил Соу в наказателното поле - дузпа за домакините. Гийом Оаро бе безупречен от бялата точка, изравнявайки резултата. Това бе първи гол за швейцарския тим в турнира през този сезон.

Три минути след това Фаснахт отправи нов опасен удар, но Нето спаси.

До края този резултат не се промени. Две минути преди края Валенсия оцеля с много късмет. Секу Саного Джуниър засече с глава центриране от фаул, Нето изби, след което топката срещна гредата.
Така Валенсия остана на трето място в Група "Н" с актив от две точки. Йънг Бойс е последен.