Шампионска Лига

Валенсия вкара първи гол в ШЛ от три години, но за малко не загуби в Швейцария (видео)

23 октомври 2018 | 21:45 - Обновена
Йънг Бойс и Валенсия не успяха да се победят в първия двубой от третия кръг на надпреварата в Група "Н", след като завършиха при резултат 1:1 в Швейцария и по този начин още повече дискредитираха шансовете си за това да продължат напред. Миши Батшуай (26') вкара първия гол на "прилепите" в турнира от три години насам, но след почивката Гийом Оаро (55') изравни от дузпа и донесе първа точка на швейцарския тим в групата. В самия край домакините можеха дори да стигнат до пълен обрат, но гредата помогна на Нето след удар на Саного Джуниър.

Марко Волфли започна на вратата на Йънг Бойс за своя дебют в ШЛ. Сандро Лаупер също стартира като титуляр за първи път в надпреварата. Той зае мястото на наказания Камара в центъра на отбраната.

Муктар Диакаби  записа първи мач в Шампионската лига с екипа на Валенсия. Той бе партньор на Габриел Паулища в центъра на защитата. Гая бе  отляво на отбраната, а Черишев и Гедеш пропуснаха двубоя заради контузии. Родргиго и Миши Батшуай водеха атаката на гостите.

В 16-ата минута Гийом Оаро пропусна първата добра възможност, след като засече центриране от свободен удар, но Нето спаси. Дори и да беше отбелязал гол обаче, той щеше да бъде отменен, тъй като  бе маркиран фаул на нападателя срещу Гоя за високо вдигнат крак.

Иначе гостите владееха повече топката. В 26-ата минута отборът на Валенсия, който не бе отбелязвал гол в последните си пет мача в ШЛ, откри резултата. Батшуай получи извеждащо подаване на ръба на засадата от Сонер, след което премина покрай Волфли - 0:1.

Десетина минути след това отново Батшуай направи добър рейд отляво, но се забави с подаването, Лаупер чукна топката и Волфли се намеси.

Две минути преди почивката Торес пропусна страхотна възможност, след като получи отляво, финтира бранител и реши да стреля в близкия ъгъл, но топката премина на сантиметри встрани. Впоследствие се видя, че и флагът на страничния рефера е бил вдигнат за засада.

Домакините започнаха много надъхано второто полувреме. Нето спаси удар с глава на Фаснахт, а в 51-вата минута много опасен диагонален изстел на Мбабу профуча встрани от далечната греда. Така се стигна до 54-тата минута, когато Парехо фаулира Джибрил Соу в наказателното поле - дузпа за домакините. Гийом Оаро бе безупречен от бялата точка, изравнявайки резултата. Това бе първи гол за швейцарския тим в турнира през този сезон.

Три минути след това Фаснахт отправи нов опасен удар, но Нето спаси.

До края този резултат не се промени. Две минути преди края Валенсия оцеля с много късмет. Секу Саного Джуниър засече с глава центриране от фаул, Нето изби, след което топката срещна гредата.
Така Валенсия остана на трето място в Група "Н" с актив от две точки. Йънг Бойс е последен.
Roger Assale Roger Assale17 Родриго19 Родриго
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu Nicolas Brice Moumi Ngamaleu13 Франсис Коклен17 Франсис Коклен
Жан-Пиер Нсаме Жан-Пиер Нсаме18 Кевин Гамейро9 Кевин Гамейро
Леонардо Бертоне Леонардо Бертоне6
Christian Fassnachtизлиза Christian Fassnacht  85'
Леонардо Бертоневлиза Леонардо Бертоне
Гийом Оароизлиза Гийом Оаро  79'
Жан-Пиер Нсамевлиза Жан-Пиер Нсаме
77' Карлос Солер  Карлос Солержълт картон
Миралем Сюлейманиизлиза Миралем Сюлеймани  74'
Nicolas Brice Moumi Ngamaleuвлиза Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
70' Жофри Кондогбия  Жофри Кондогбияизлиза
Франсис Коклен  Франсис Кокленвлиза
66' Феран Торес  Феран Торесизлиза
Кевин Гамейро  Кевин Гамейровлиза
Гийом Оародузпа Гийом Оаро  55'
Кевин Мбабужълт картон Кевин Мбабу  42'
26' Миши Батшуай  Миши Батшуайгол
8' Габриел Паулища  Габриел Паулищажълт картон

24 октомври 2018 | 09:30

Валенсия с китаец собственик и страхлив треньор незаслужава да играе ШЛ. Рейтинг: 2 1

23 октомври 2018 | 22:08

Трябваше да си върнем Софиян Фегули и Пако Алкасер. Питър Лим е милиардер,трябва сериозни трансфери. Рейтинг: 2 1

23 октомври 2018 | 22:03

Гедеш по бързо да оправи контузията. Черищев също е важен играч. Събота срещу Атлетик Билбао. Рейтинг: 0 2

(Гост)

На Валенсия съдбата им зависи от самите тях и вече не могат да се надяват на второто място факт Рейтинг: 4 1

Валенсия
(Гост)
2
отговор
23 октомври 2018 | 21:57

На Местая ще ги победим Йънг Бойс Ювентус победят 2 пъти Манчестър Юнайтед ще играят с резервите в Торино. Валенсия-Манчестър Юнайтед за второто място. Рейтинг: 3 2

Nyakoi
(Гост)
23 октомври 2018 | 22:01

Ти вярваш ли си хахах... бяхме надиграни от Йънг Бойс - изключително слаб отбор, който бе премазан от Юве и от Юнайтед. Най-много Лига Европа. Треньорът трябва да си ходи моментално - не за класата на Валенсия! Парехо предава отбора за пореден път през този сезон, а уж е капитан. Рейтинг: 5 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Nyakoi
(Гост)
1
отговор
23 октомври 2018 | 21:52

Абе какво търпят още тоя смешен треньор и този НИКАКЪВ капитан Парехо?!?!?!?! Отдавна трябваше да бъдат изгонени. Абсолютно дъно, надиграни от комичен отбор. Оставка на Марселиньо и Парехо да бъде пратен до края на сезона някъде на почивка..... Рейтинг: 6 1

Месут
(Гост)
23 октомври 2018 | 21:56

марсе наи добрия в Лудогорец след моци дяков кешеру!!! намерете си друк играч Рейтинг: 1 3

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

В ШЛ Мадрид вече печели „защото така” 26 април 2018
Реал Мадрид победи „защото така”. Защото е отбор специалист по преобразуването на действителността, по откъсването от футболната ортодоксалност. В това отношение няма равен. В Мюнхен заби две крошета в ...
Интервюто с Почетино: Аз и Барса вървим в ... 01 октомври 2018
Маурисио Почетино беше един от главните герои на изминалото лято. Неговото име беше първото в списъка с вариантите за заместник на Зинедин Зидан в Реал Мадрид, ала подновяването на договора му с Тотнъм малко преди това ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.