Рилски с втора загуба в Европа

Рилски спортист допусна второ поражение в група "F" на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа след 80:84 (24:21, 16:22, 17:20, 23:21) при гостуването на Алба Фехервар. Така самоковци останаха без успех, докато унгарците са лидери с пълен актив от 4 точки.

Българите започнаха добре мача и в началото на втората четвърт водеха с 29:22, но със серия от 7 безответни точки домакините изравниха, а на почивката дори се оттеглиха с аванс от 43:40. Мачът продължи равностойно, но в края на третата четвърт Алба Фехервар успя да отвори разлика от 6 точки при 63:57. Авансът на унгарците нарасна до 71:63 две минути и половина след началото на последната част. Българите опитаха да стигнат до обрат и след тройка на Мартин Маринов 38 секунди преди сирената намалиха до 80:82, но за повече нямаха сили.

Артър Едуардс беше най-резултатен за Рилски спортист с 18 точки, а с по 15 точки се отчетоха Джейлън Дженкинс и Мартин Маринов. Шестима баскетболисти на унгарците завършиха с двуцифрен актив, като най-добър беше Кирън Картрайт с 15 точки и 7 асистенции, а Джордън Хийт допринесе с "дабъл-дабъл" с 10 точки и 12 борби.