Роналдо този път не вкара на "Олд Трафорд", но Юве не остави шанс на Манчестър Юнайтед (видео)

Ювентус продължава с пълен актив в Група "Н" в Шампионската лига, след като победи с 1:0 Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в един от най-чаканите сблъсъци от груповата фаза на надпреварата. Пауло Дибала (17') вкара единственото попадение, а Давид де Хеа се намеси няколко пъти решаващо. "Бинконерите" доминираха напълно преди почивката. През второто полувреме "червените дяволи" успяха да поизравнят играта, но стигнаха само до една чиста възможност, дошла след удар на Пол Погба, който срещна гредата. Голямата звезда на Юве Кристиано Роналдо този път не успя да се разпише на "Олд Трафорд", но имаше важна роля в атаката при гола, а през второто полувреме Де Хеа спаси страхотен изстрел на португалеца, който отново бе посрещнат топло от феновете на Юнайтед.

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо заложи на абсолютно същия състав, с който започна и в съботното дерби с Челси. Това означаваше, че Хуан Мата отново действаше като плеймейкър, а Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал подкрепяха Ромелу Лукаку по фланговете. Алексис Санчес, Маруан Фелаини, Фил Джоунс, Скот Мактоминей, Джеси Лингард и Диого Далот пропуснаха двубоя заради контузии. Бившият играч на Ювентус Пол Погба започна очаквано като титуляр. 18-годишният Таит Чонг бе на скамейката на "червените дяволи".

Ювентус беше без Сами Кедира, Емре Джан и Марио Манджукич. Джорджо Киелини и Пауло Дибала се завърнаха сред титулярите на Масимилиано Алегри. Всички погледи обаче бяха насочени към Кристиано Роналдо, който в продължение на шест години - между 2003-а и 2009-а, игра за Манчестър Юнайтед и днес се завърна на "Олд Трафорд". Предишният път, когато португалецът излезе срещу "червените дяволи" в "Театъра на мечтите" бе през 2013-а година, когато донесе победата на Реал Мадрид с 2:1.

Още след първите няколко минути гостите взеха инициативата и имаха значително предимство по отношение на контрола на топката. Играчите на Моуриньо пък се прибраха в своята половина и чакаха за удобен момент, в който да контраатакуват.

В 13-ата минута Куадрадо центрира добре отляво, а Дибала опита да засече с глава, но ръстът не му позволи да натисне повече топката и да създаде работа на Давид де Хеа.
Няколко минути след това Погба също опита късмета си след удар с глава, дошъл след центриране на Йънг от свободен удар. Шчесни обаче улови без особени проблеми.
В 17-ата минута Кристиано Роналдо нахлу остро отдясно и центрира към близката греда, където Смолинг и Куадрадо се хвърлиха да играят с топката, но тя стигна до Дибала, който стреля отблизо за петия си гол от началото на сезона.
Пет минути след това Де Хеа се отличи с важна намеса, след като изби силен удар на Кансело отдясно.
Бентанкур засече с глава центриране от корнер след половин час игра, но топката премина над напречната греда.
След 30-ата минута домакините опитаха да вдигнат темпото и да тръгнат по-смело в атака, но Киелиани ръководеше по безупречен начин отбраната на "бианконерите" и предотвратяваше в зародиш всяка потенциално опасна ситуация.
В 38-ата минута Кристиано Роналдо изпълни мощно пряк свободен удар, но Де Хеа изби. Бентанкур веднага опита добавка, но стражът на домакините отново реагира брилянтно и направи второ спасяване.

Малко преди почивката Дибала опита нов изстрел, който профуча встрани от дясната греда на вратата на Де Хеа.
В крайна сметка Ювентус напълно надигра своя съперник през първото полувреме и заслужено се оттегли на почивка с аванс, който дори трябваше да бъде по-голям с оглед на показаното.
В 50-ата минута Матюиди проби добре по левия фланг и опита подаване към Роналдо, но Линдельоф бе пласиран добре и пресече.
Две минути след това Кристиано нанесе страхотен шут от границата на наказателното поле. Топката влизаше под напречната греда, но Де Хеа отново се намеси блестящо и спаси сигурен гол във вратата си.
В 77-ата минута Манчестър Юнайтед бе най-близо до гола от началото на срещата. Пол Погба нанесе много хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле, след който топката срещна гредата, след което рикошира от тила на Шчесни, но за него късмет не влезе във вратата му.
Минута след това Алегри замени голмайстора Дибала и пусна не негово място Бернардески. Това решение обаче видимо ядоса аржентинеца, който напусна терена недоволен.
Жозе Моуриньо не направи нито една промяна до последния съдийски сигнал.
Стихийният опит за натиск на домакините не даде резултат до края и Ювентус заслужено се поздрави с трета поредна победа в Шампионската лига. "Бианконерите" имат с пет точки повече от днешния си съперник и на практика вече са с единия крак в следващата фаза. Валенсия и Йънг Бойс остават на трето и четвърто място съответно с две и една точка.