Терзийска затрудни 55-ата в света

Българката Джулия Терзийска отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Поатие с награден фонд 80 холяди долара. Квалификантката Терзийска пласира 10 аса, но загуби от поставената под помер 1 представителка на домакините Полин Парментие с 1:6, 7:5, 4:6 след 98 минути игра.

22-годишната софиянка започна колебливо, но след това затрудни максимално 55-ата в световната ранглиста Парментие. Французойката взе първия сет със серия от пет поредни гейма, но във втората част Терзийска стигна до единствен пробив в 12-ия гейм, за да изравни резултата. Парментие реализира ранен брей за 2:1 в решаващия трети сет, след което запази преднината си, за да триумфира. Терзийска все пак си осигури 5 точки за световната ранглиста и 709 долара.