Свитолина надви Плишкова от Шампионата на WTA

Украинката Елина Свитолина се наложи с 6:3, 2:6, 6:3 над Каролина Плишкова (Чехия) и постигна втора победа в Бялата група на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. Така Свитолина е в отлична позиция за класиране на полуфиналите преди последния си мач от първата фаза на надпреварата срещу защитаващата титлата си Каролине Вожняцки (Дания). Втората в схемата Вожняцки по-рано днес постигна първи успех в турнира след 7:5, 3:6, 6:2 над Петра Квитова (Чехия).

Поставената под номер 6 украинка започна трудно, но успя да измъкне маратонски трети гейм след шест възможности за пробив на съперничката си, а след това проби за 4:2 и запази аванса си до края на първи сет. Втората част започна равностойно, но след 2:2 седмата в схемата Плишкова взе четири последователни гейма, за да изравни резултата. Свитолина бързо отново намери играта си и дръпна с 4:0 в третия сет, което се оказа решаващо.