Байерн си свърши работата за две минути (видео)

Байерн (Мюнхен) не изигра най-силния си мач, но беше с класа над АЕК и заслужено се поздрави с победа с 2:0 в двубой от Група “Е” на Шампионската лига. С двоен удар чрез голове на Хавиер Мартинес (61’) и Роберт Левандовски (63’) германците решиха мача в Атина и вече имат 7 точки след три кръга. В другия мач от групата Аякс приема Бенфика. За АЕК това беше трето поражение и съставът е последен без актив.
Мюнхенци доминираха през цялото време, но им отне повече от час, за да стигнат до първото попадение. След това домакините не успяха да сторят нищо.

Нико Ковач заложи на почти същия състав, с който Байерн започна срещу Волфсбург в изминалия кръг от Бундеслигата. Единствен Дейвид Алаба го нямаше в стартовите 11, а вместо него действаше Рафиня. Томас Мюлер и Жером Боатенг отново бяха на пейката, а Франк Рибери беше извън групата заради травма.

Гърците заложиха на постройка 4-2-3-1 с взетият от Рома Есекиел Понсе на върха на атаката.
И двата отбора заложиха на агресивно начало, но бързо се видя, че германците ще доминират поне във владението на топката. Първата опасност дойде в 10-ата минута, когато Серж Гнабри проби отляво и центрира, а Ариен Робен за малко се размина с топката.
В 18-ата ситуацията се повтори, като този път Роберт Левандовски се гласеше да вкара първия гол, но в последния момент Дмитро Чигринский изби в корнер.
В ответната атака домакините "показаха зъби", след като Понсе шутира много силно и застраши вратата на Мануел Нойер.
Футболистите на Байерн пропиляха най-добрия си шанс за първото полувреме в 27-ата минута, когато Тиаго Алкантара открадна топката пред наказателното поле на АЕК, но после не успя да намери останалия сам Левандовски.
Мюнхенци продължиха да са по-опасни и последваха шутове на Лева и Гнабри.
В заключителните секунди на първата част Робен също проби опасно, но подаването му не беше точно.
След почивката играта на двата отбора не се промени, но първата опасност дойде чак в 60-ата минута. А минута по-късна падна и първият гол. Хави Мартинес имаше шанса да завърши атака на Байерн с атрактивен шут от въздуха.
И докато домакините се усетят, Байерн вкара още едно попадение само две минути след първото. Този път Левандовски беше точен на празна врата след подаване на Гнабри.
В 66-ата полякът почти добави още един гол, но вратарят Баркас закова кълбото на голлинията.
До края не се случи нищо интересно, защото футболистите на АЕК осъзнаха, че нямат никакъв шанс и дори едва играеха с кълбото.
В следващия кръг на 7 ноември двата отбора пак ще се срещнат, но на "Алианц Арена".