Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг (XII)

Изминалият кръг на Първа лига бе белязан от дербито на върха между Лудогорец и Левски. Шампионите стигнаха до успеха с 2:1 и си върнаха лидерската позиция. “Орлите” вече са с една точка пред “сините”. Третият ЦСКА-София се възползва от грешната стъпка на тима от “Герена” и се изравни по точки с градския съперник.

Берое продължава да запазва преодолима дистанция от върха, като в точи кръг победи с 2:1 Витоша (Бистрица) с 2:1. Ботев (Пловдив) се справи с 2:1 с Черно море, докато Локо (Пловдив) загуби с 0:1 при визитата на Дунав. Славия не срещна големи проблеми със Септември и победи с 3:1. Единственото равенство в кръга дойде между Верея и Ботев (Враца) - 2:2.

Даниел Кайзер (Ботев Пловдив)
Стражът на “канарчетата” изигра много стабилен мач срещу Черно море. Кайзер се отличи с няколко ключови намеси, с които помогна на Ботев да спечели изключително важни три точки в Първа професионална лига. (2)

Давид Яблонски (Левски)
Бранителят на “сините” бе най-стабилното звено в отбраната на тима в дербито в Разград. Чехът се справи във всички единоборства с нападателите на Лудогорец и ако и неговите колеги в отбрана и най-вече вратарят Мартин Полачек бяха на ниво, най-вероятно Левски нямаше да загуби битката за върха. (4)

Козмин Моци (Лудогорец)
Защитникът на разградчани се нагърби с ръководството на отбраната на тима, като особено в последните минути на срещата с Левски се отлчичи с няколко много ключови намеси, за да запази вратата на Ренан. Най-силното му действие бе две минути преди края, когато се метна на шпагат в краката на Габриел Обертан, за да избие топката на излизащия в чиста позиция французин. (2)

143 Лудогорец - Левски

Божидар Чорбаджийски (ЦСКА-София)

Младият защитник на ЦСКА-София показа стабилна игра при победата с 3:0 над Етър, като не даде много възможности на противниковите играчи за гол. Самият той обаче успя да се разпише, след като при едно изпълнение на корнер се оказа най-съобразителен и откри резултата за своя тим. (1)

Натанаел (Лудогорец)

Крайният бранител на “орлите” бе много активен в дербито с Левски, като има сериозна заслуга за първия гол в мача, след като негов удар не бе спрян добре от Полачек и бе довкаран от Джоди Лукоки. Освен това бразлиецът бе близо до попадение, след като негов далечен удар срещна горната греда на вратата на “сините”. (2)

Владимир Гаджев (Берое)

Прекрасен дебют за халфа със зеления екип. Опитният футболист бе в основата на почти всяка атака на гостите от Стара Загора срещу Витоша (Бистрица). Гаджев се отличи и с перфектна асистенция за първия гол на Мартин Камбуров. (1)

77 Витоша (Бистрица) - Берое

Антонио Вутов (Ботев Пловдив)

Младият полузащитник даде старта за важния успех на “жълто-черните” срещу Черно море. Юношата на Левски заби първото попадение, след като получи пас от Тодор Неделев. До 76-ата минута, когато бе сменен, той свърши много работа в изграждането на атаките на отбора. (1)

Георги Йомов (Славия)

Младият футболист продължава да показва израстване на терена, въпреки че атакуващият футболист си създаде главоболия извън "зеления килим". Талантът на “белите” направи асистенция за първия гол, бе в основата на втория и сам реализира третото попадение в мрежата на Септември (София). (3)

70 Славия - Септември

Вандерсон (Лудогорец)

Атакуващият халф на Лудогорец за пореден път се доказа като ключов играч за разградчани във важните двубои. След като вкара решителния гол за успеха над ЦСКА-София с 1:0 в 5-ия кръг, този път бразилецът донесе победата за тима си над Левски с попадението си за крайното 2:1. (4)

Жоржиньо (ЦСКА-София)

Крилото на “червените” бе много активен в предни позиции в срещата с Етър, като добрата му игра се увенча с попадение във вратата на Христо Иванов. Жоржиньо намери отлично топката в долния ляв ъгъл на стража. (1)

Мартин Камбуров (Берое)

Макар и да е на 38 години, нападателят не спира да бележи за Берое. Той беше с основна роля за обрата срещу Витоша (Бистрица) за победата с 2:1, вкарвайки и двете попадения за заралии, едното от които в 89-ата минута на мача. Така Камбуров вече има 210 гола в родния елит. (2)