Бост изведе Химки до победа в Перм

Българскят национал Дий Бост бе в основата на победата на Химки при гостуването на Парма. Руският участник в Евролигата спечели визитата си в Перм с 80:70 и бе най-резултатен, вкарвайки с точка повече Антонио Крокър.

Натурализираният американски гард наниза 22 точки за 30 минути при успеваемост 4/10 от зоната за три точки, добавяйки по 5 борби, 5 асистенции, както и 5 грешки и 5 понесени нарушения. Бост завърши и с 3 отнети топки. Крокър добави 21 точки, а нито един от останалите играчи на Йоргос Барцокас не стигнаха до двуцифрени точкови показатели.

Голямата звезда на отбора Алексей Швед не бе в групата, а други от основните играчи на тима като Стефан Маркович и Сергей Моня също не записаха минути.

Химки е с 4 победи в 4 мача и е на втора позиция в подреждането. Лидер е ЦСКА (Москва) със същия актив.