Левски пречупи Дунав в 5 части

Левски София записа драматичен успех като гост на Дунав (Русе) с 3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 25:21, 15:9) в среща от Суперлигата по волейбол при мъжете. В Русе срещата започна изключително оспорвано и домакините дръпнаха в резултата едва в средата на първия гейм.
Волейболистите водени от Владо Николов допуснаха пасив от 20:23 и не успяха да стопят пасива за 23:25.

Втората част отново започна със силно начало на Дунав, но Левски направи серия и стигна до 10:10. До края на тази част гостите от София бяха пълен доминант и спечелиха на 16.

В третия гейм Дунав бе стабилен от началото и успя да задържи инициативата до края, за да спечели с 25:21.

Четвъртата част бе равностойна, но появата на Марк Макгивърн в състава на Левски наклони везните в тяхна полза. Гостите изравниха резултата след 25:21.

В решителния пети гейм сините показа стабилна игра и се поздравиха с победата след категоричното 15:9.
Най-резултатен за победителите стана Гордан Люцканов с 25 точки (5 блока, 54% ефективност в атака, 24% перфектно и 48% позитивно посрещане).

По 12 точки добавиха Иван Панков (1 блок, 30% ефективност в атака) и Теодор Богданов (4 блока, 80% ефективност в атака).

За домакините диагоналът Данаил Милушев завърши с 24 точки (2 аса, 5 блока, 34% ефективност в атака), а Костадин Стойков добави още 18 точки (1 ас, 55% ефективност в атака, 16% перфектно и 33% позитивно посрещане).

Следващият двубой на Левски  е домакинство на Миньор (Перник).

Срещата е в четвъртък, 25 октомври, от 18:30 часа. Ден по-късно Дунав гостува на Пирин (Разлог).

ДУНАВ (РУСЕ) – ЛЕВСКИ 2:3 (25:23, 16:25, 25:21, 21:25, 9:15)
ДУНАВ: Евгени Григоров 2, Данаил Милушев 24, Костадин Стойков 18, Стоян Вълджев 12, Васил Атанасов 10, Милен Минчев 13 - Антон Василиев-либеро (Иван Петров, Цанко Цанков, Костадин Нечев)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Иван Панков 12, Гордън Люцканов 25, Трифон Лапков 11, Марк МакГивърн 6, Теодор Богданов 12 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 8, Дамян Колев-либеро, Самуил Вълчинов 4)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.