Бока и Ривър с издънки преди решителните битки в Копа Либертадорес

Аржентинските грандове Бока Хуниорс и Ривър Плейт се издъниха в местната Суперлига преди полуфиналите в Копа Либертадорес. Шампионът стигна само до 0:0 на "Бомбонера" в домакинството си от 9-ия кръг на Росарио Сентрал. Наставникът Гийермо Скелото беше дал почивка на няколко титуляри предвид сблъсъка с Палмейрас през тази седмица.

"Милионерите" пък отстъпиха с 0:1 във визита си на Колон, но треньорът Марсело Гаярдо беше дал почивка на всичките си звезди, за да ги запази за първия полуфинал в първенеца на Южна Америка  Гремио. Единственото попадение беше дело на Гонсало Буено в 76-ата минута.

Бока остана с 15 точки на пето място, като изостава на пет от лидера Расинг, който записа първа загуба за сезона с 1:2 от Сан Мартин де Тукуман. Ривър пък е на девето място с 13 точки, но и мач по-малко.