Локомотив (Мездра) отстъпи на Академик

В среща от 12-ия кръг от първенството на Северозападната Трета лига футболистите на ОФК Локомотив (Мездра) не успяха да надиграят съперниците си от Академик. Битката завърши 4:3 в полза на гостите от Свищов.

Срещата започна динамично, с изявен натиск от страна на “червено-черните“. Още във втората минута Браян Стоянов шутира на сантиметри от страничния стълб на вратата на гостите. Последваха пропуски на Илия Илиев и Марио Иванов.

В 38-ата минута Марио Иванов остана непокрит от защитната линия на Академик и с топовен изстрел от 30-ина метра прониза вратаря на гостите Иван Христов и откри головата сметка за „железничарите“.
Само две минути по-късно свищовци си отбелзаха автогол чрез Пламен Ангелов след изпълнение на ъглов удар на Илия Илиев.

До края на първото полувреме Илия Илиев и Румен Рангелов на няколко пъти имаха златни шансове да направят резултата класически.

Още с първата атака на „студентите“  Мирослав Божинов фалулира Дилян Маринов в наказателното поле и главният съдия показа бялата точка. Точен от наказателния удар беше Самар Хюсеин. Седем минути след първото си попадение, Академик стигна и до изравняване в резултата. В 51-ата минута Кристиян Иванов отклони изсипаната в полето на „червено-черните“ топка.

В 59-ата минута, след пробив по дясното крило на Петър Петров, Самар Хюсеин намери пролука в защитата на Локомотив и насочи топката покрай ръцете на вратаря на домакините Веселин Цветковски за 2:3.

В 63-ата минута на срещата Илия Илиев центрира от корнер в наказателното поле на Академик. След разбъркване пред Христов стрелецът на Локо Кирил Кръстев с глава опъна мрежата на свищовци за 3:3.

Шест минути преди края на срещата, след пас в дълбочина на Петър Петров, Самар Хюсеин изведе Георги Горанов на стрелкова позиция и футболистът на Академик оформи крайния резултат.