Палмейрас излезе с 4 точки начело в бразилското първенство

Палмейрас поведе с 4 точки на върха в бразилското първенство, след като спечели с 2:1 срещу Сеара в 30-ия кръг. И двата гола бяха дело на празнуващия 29-ия си рожден ден Бруно Енрике.

Халфът се разписа от дузпа в 18-ата минута и в 35-ата с удар от 30 метра, за да изведе своите напред с два гола преднина. Дейверсон от Палмейрас беше отстранен с червен картон в края на първата част, но въпреки това гостите от Сеара се задоволиха само с едно попадение на Артур Кабрал в 55-ата минута. Това е пета поредна победа за Палмейрас и с нея те имат 62 точки. С 4 по-малко на 2-ата позиция е Фламенго, който разби Парана с 4:0 като гост.

Голмайстори за най-популярния отбор станаха Лукас Пакета в 19-ата минута, Витиньо в 51-ата, Урибе в 57-ата и Енрика Дурадо в 90-ата. Домакините от Парана останаха с човек по-малко на терена в 71-ата минута, когато беше отстранен Рафаел Алемао. Днес Интернасионал (Порто Алегре) е домакин на Сантос и при победа ще събере 59 точки, което ще означава дистанция от 3 от лидера.

В друг интересен мач от кръга Флуминенсе победи с 1:0 Атлетико Минейро и се укрепи в средата на класирането на 9-о място с 40 точки. Гостите са с 46 и са на 6-о място, последното даващо право на участие в Копа Либертадорес. Фабио Сантос пропусна дузпа за гостите две минути след началото на второто полувреме, а Флу излезе напред в резултата 15 минути по-късно, след като се разписа при контраатака.

8 минути преди края домакините от Рио де Жанейро останаха с човек по-малко на игрището заради отстраняването на Матеус Алесандро, но победата им дава надежди да се промъкнат в топ 6 и да спечелят квота за Копа Либертадорес. Други резултати: Крузейро- Чапекоензе 3:0, Витория Баия- Коринтианс 2:2, Спорт Ресифе- Васко да Гама 2:1, Сао Пауло- Атлетико Паранаензе 0:0, Ботафого- Баия 0:1, Америка Минейро- Гремио 1:1.