Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Денвър взе скалпа на шампионите

Денвър продължава без загуба от началото на сезона в НБА, а същевременно нанесе първа такава на шампионите от Голдън Стейт. Нъгетс взеха скалпа на Уориърс след домакински успех със 100:98, който бе трети за тях в три мача и дойде след силно второ полувреме и много важен чадър на Хуанчо Ернангомес, който блокира стрелба на Деймиън Джоунс в заключителните секунди в “Пепси Сентър”.

Домакините стигнах до победата, макар че изпуснаха цели 18 наказателни удара. Трите последователни победи пък са най-доброто начало на сезон за отбора от Колорадо от 2009/2010 насам, когато с Кармело Антъни и Чонси Билъпс в състава Нъгетс спечелиха първите си пет мача.

Шампионите се върнаха в мача в последната част след изоставане от 14 точки, но не бяха убедителни в стрелбата от тройката (7/29), а освен това направиха и доста грешки - 18 на брой.

Гари Харис бе над всички за победителите с 28 точки, а Никола Йокич добави 23 точки, 11 борби и 6 асистенции за 32 игрови минути. Мейсън Плъмлий се включи с 11 точки от пейката, а Хуанчо Ернангомес се отчете с 8 точки, 2 борби и 1 чадър.

Стеф Къри с 30 точки и 6 асистенции и Кевин Дюрант с 20 точки, 11 борби и 7 асистенции бяха отличниците за Голдън Стейт. Клей Томпсън се отчете с 15 точки, а Кевон Лууни вкара 10.