И домашните стени не помогнаха на "Ла Виола" да бие (видео)

Фиорентина се издъни у дома срещу Каляри, завършвайки 1:1 с тима на Роландо Маран. "Виолетовите" бяха по-добри през първото полувреме, но след почивката гостите изравниха играта и логично срещата не излъчи победител.

В първата част от мача Федерико Киеза пробва шанса си с коварен изстрел отдясно, който профуча покрай вратата. Жоао Педро отвърна с шут в аут от добра позиция. В 60-ата минута "Ла Виола" получи правото да изпълни дузпа и Жордан Верету не сгреши. Френският халф изпълни наказателния удар технично и излъга Алесио Краньо. По-късно обаче вратарят на Каляри показа класа, спасявайки бита от Киеза топка.

В 69-ата минута Леонардо Паволети засече по хитър начин пас отдясно и резултатът бе изравнен. Последваха няколко опасности и пред двете врати, като стражът на Фиорентина Албан Лафон трябваше да избива с краката си изстрел отляво на Жоао Педро, което накара наставника на "рособлу" да размахва ръце от яд. В крайна сметка равенството изглежда справедлив резултат в битката на "Артемио Франки".