Еспаньол излезе втори в Испания

Отборът на Еспаньол се изкачи до втората позиция в Примера след успех с 2:0 при гостуването си на новака Уеска в среща от деветия кръг на Примера дивисион. Борха Иглесиас (42 и 65) отбеляза двата гола за “папагалчетата”. “Бланкиблаус” задминаха тимове като Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, за да се доближат само на точка от лидера Барселона.
Домакините не играха лошо през първото полувреме, но допуснаха грешка малко преди почивката и бяха наказани. В 42-ата минута Дидак Вила центрира отляво по земя към непокрития Борха Иглесиас, който реализира с лекота от седем метра - 0:1. Малко бяха интересните ситуации през първата част, като за отбелязване е едно изчистване на вратаря Диего Лопес в 17-ата минута и неточен шут на Давид Лопес в 24-ата.
В 50-ата ВАР внесе справедливост и не зачете гол на Виктор Санчес заради засада. В 65-ата гостите от Барселона увеличиха преднината си. Мой Гомес загуби топката и това даде големи възможности за опасна контра. Ернан Перес изведе Борха Иглесиас, който отбеляза сам срещу вратаря, насочвайки в десния ъгъл до гредата. До края арагонският тим игра примирено и не показа воля и идеи в атака. Добавеното време на второто полувреме беше цели девет минути заради зачестилото ползване на ВАР след почивката.